Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.07.2017 11:08
PlayStation Plus drożeje!
5556V

PlayStation Plus drożeje!

PlayStation Plus ostatnio krytykowany za słabe gry w ofercie wrócił do formy w ostatnich miesiącach. Jednak w momencie w którym Sony odzyskało zaufanie graczy, firma strzela sobie w stopę podwyżką ceny usługi w każdym segmencie!

Aktualna cena za miesiąc, kwartał i rok obowiązywać będzie do 30 sierpnia 2017 roku. Od 31 sierpnia wszystkie progi abonamentowe podrożeją, a najmocniej - opłata roczna, która skoczy w górę o 45 złotych! Nowy cennik prezentuje się następująco:

  • Cena roczna zmieni się ze 195,00 zł na 240,00 zł.
  • Cena kwartalna zmieni się z 78,00 zł na 100,00 zł.
  • Cena miesięczna zmieni się z 27,00 zł na 33,00 zł.

Jeśli więc chcecie przedłużać aktywny abonament - zróbcie to do końca przyszłego miesiąca. W przeciwnym wypadku - zapłacicie znacznie więcej. Podwyżki cenowe jeszcze mocniej powiększają nierówności w opłacalności kupna krótszych okresów abonamentu. Od 31 sierpnia jedyną opłacalną (o ile po podwyżce można to tak nazwać) opcją będzie wykup abonamentu na rok z góry. Gdybyście chcieli przedłużać Plusa co kwartał, kosztowałoby to was 400 złotych. Jeśli co miesiąc - 396 złotych.

Oferta PlayStation Plus na sierpień 2017

Ruch ten dyktowany jest oczywiście chęcią zwiększenia zarobków z usługi, co kilkukrotnie zapowiadało Sony w trakcie konferencji z inwestorami. Skoro ludzie i tak muszą płacić by grać po Sieci - można powoli zwiększać ceny. Bo to nie pierwsze podwyżki cenowe. Kiedyś kwartalny abonament kosztował 59 złotych, ale podniesiono jego cenę do aktualnych 78 złotych.

Z drugiej strony - minimalnie wzrasta szansa na otrzymywanie lepszych gier w usłudze. Firma więcej zarabia, to i więcej pieniędzy można przeznaczyć na umowy z wydawcami, którzy będą skłonni wrzucać nam lepsze gry pokroju Just Cause 3, które pojawi się w przyszłym miesiącu. Tylko pytaniem pozostaje - czy ludzie się nie wkurzą i nie przestaną płacić abonamentu (odpowiedź chyba wszyscy niestety znamy...).

Tagi: playstation 4 playstation plus