Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 28.07.2017 09:48
Metro Exodus - posłuchajcie genialnego utworu
585V

Metro Exodus - posłuchajcie genialnego utworu

Metro Exodus to nowa odsłona post-apokaliptycznej serii opartej na książkach, za które odpowiedzialny jest Dmitry Glukhovsky. Mieliśmy pierwsze materiały z rozgrywki, a teraz czas na muzykę.

Metro Exodus po raz kolejny zabierze nas do pięknego, post-apokaliptycznego świata mieszczącego się w Rosji. Apokalipsa nastała wskutek wojny nuklearnej, która nie tylko wyniszczyła powierzchnię, ale napromieniowała ją co przyczyniło się do powstania wielu zmutowanych istot - zarówno z nimi jak i wrogimi ludźmi zmierzymy się w nowej odsłonie. Ludzkość przebywa podziemiach, gdzie jest stosunkowo bezpieczna.

Metro Exodus. Zwiastun nowej części gry prosto z E3

Tak jak poprzednie odsłony, Metro Exodus również będzie strzelaniną FPS stawiającej na klimat grozy. W odróżnieniu od poprzedników większość kampanii w "trójce" rozgrywać się będzie na powierzchni. W związku z tym twórcy przygotowali otwarty świat, która odda nam swobodę w działaniu jak i eksploracji. Pojawi się też system dynamicznie zmieniający pogodę i porę dnia. Pomiędzy kolejnymi lokacjami przemieszczać się będziemy z użyciem przerobionej lokomotywy parowej. Sama fabuła również ma być nieliniowa, a nasze decyzje mają wpłynąć na jej przebieg.

Metro Exodus - utwór In The House In A Heartbeat

Tak jak poprzednie części, również nowa będzie mogła pochwalić się genialną ścieżką dźwiękową. Tutaj co prawda mamy do czynienia z utworem znanym przede wszystkim z filmu 28 Dni Później, ale w wersji stworzonej na potrzeby Metro Exodus. Jak będzie brzmieć reszta ścieżki dźwiękowej jeszcze nie wiemy, ale sądząc po poziomie poprzedników, możemy się tu spodziewać wiele dobrego. Nie tylko w kwestii muzyki, bo poprzednie odsłony udowodniły, że 4A Games wie co robi. Jeśli interesuje Was lepsza jakość, to na spotify znajdziecie utwór w tym miejscu.

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro: Exodus playstation 4 wideo