Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 27.07.2017 19:08
Shenmue 3 bez materiałów z rozgrywki na Gamescomie
308V

Shenmue 3 bez materiałów z rozgrywki na Gamescomie

Shenmue 3 powstaje w ślimaczym tempie i chociaż tytuł dotrze na Gamescom, to gracze nie mogą oczekiwać nowych fragmentów z gry. Studio dusi entuzjazm swoich fanów i każe uzbroić się w cierpliwość.

Shenmue 3 to gra legenda niczym mistyczny Half Life 3 - nikt nie wierzył, że tytuł w końcu powstanie i dokończy urwaną historię, aż tu nagle pomocną dłoń wyciągnęło samo Sony i serwis Kickstarter. 

Shenmue 3 bez nowych materiałów z gry na Gamescomie?

Wyjaśnijmy jednak kwestię udziału Sony - właściciele PlayStation nie finansują produkcji, a pomogą jedynie w przygotowywaniu portu na PlayStation 4. Ich udział w sam proces produkcyjny i jego finansowanie jest więc praktycznie zerowy i ograniczony do promocji inicjatywy zbiórki społecznościowej.

Ekipa Yu Suzukiego pracuje w pocie czoła, ale postępy nad Shenmue 3 przebiegają bardzo powoli. Tytuł został opóźniony i obecnie nie znamy daty premiery. Wiemy, że twórcy będą obecni na tegorocznej imprezie Gamescom. Niestety, nie możemy liczyć na solidny pokaz rozgrywki, czy wersję demonstracyjną dla odwiedzających. Studio potwierdziło to za pośrednictwem serwisu Twitter. Fani mogą liczyć na obecność Yu Suzukiego, który opowie o grze, ale nadal jest za wcześnie by pokazać z niej coś konkretnego.

Czy to czas, aby zacząć się martwić o los projektu? Trudno przewidzieć. Twórcy przy okazji drugiej odsłony udowodnili, że ich ambicje potrafią być ogromne. Pracownicy nie liczyli się z budżetem podczas ich spełniania, co stało się gwoździem do trumny dla trzeciej odsłony serii. Czasy się jednak zmieniły, konkurencja jest ogromna, a studio niewielkie. Osobiście nie spodziewam się wodotrysków, a jedynie poprawnego rzemiosła zamykającego urwaną opowieść. Czy to jednak wystarczy w dobie tak rozdmuchanych oczekiwań milionów fanów z całego świata?

Shenmue 3 - raport postępów i nowa postać

Źródło: Twitter (Shenmue 3)

Tagi: playstation 4 Shenmue III wideo Ys.net