Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 27.07.2017 15:31
Overwatch zaostrzy kary dla oszustów i trolli
345V

Overwatch zaostrzy kary dla oszustów i trolli

Overwatch jak każda inna gra bazująca na rozgrywkach sieciowych potrzebuje odpowiedniego systemu kar dla graczy, którzy wychodzą z gry w razie niepowodzenia lub dla tych, którzy lubią psuć innym zabawę. Blizzard postanowił je zaostrzyć.

Overwatch to najczęściej nagradzana sieciowa gra zeszłego roku. Nie dziwi to zbytnio, bo gra jest świetna jak większość produkcji Blizzarda. Gra sprzedała się świetnie, sprzedaje dalej - ogólnie jest wielkim sukcesem. Dlatego też twórcy ciągle pracują nad poprawieniem swojej gry. Zmieniają balans postaci, poprawiają błędy i udostępniają nową zawartość.

Overwatch: Game of the Year Edition niebawem w sklepach

Nie ma chyba sieciowej gry, w której obejdzie się bez złośliwych graczy czy tych, którzy uciekają z rozgrywek, które przegrywają. Blizzard podczas tworzenia Overwatch chciał, aby wszyscy bawili się uczciwie, więc przewidziano odpowiedni system kar i zgłaszania niesfornych graczy. Okazuje się jednak, że mógł być niewystarczający. Dlatego twórcy zdecydowali się go zaostrzyć.

W ramach kolejnych aktualizacji Overwatch doczeka się mocniejszych kar dla zgłaszanych graczy. Mowa tu o wszelakim obrażaniu na czacie, spamie, nieaktywności podczas rozgrywek i innych rzeczy uprzykrzających życie pozostałym graczom. Jeśli ktoś taki się nawinie wystarczy go zgłosić, co w efekcie może prowadzić do wyciszenia gracza, zawieszenia go lub wręczeniu permanentnego bana. Co ważne, konsolowi gracze również zyskają możliwość zgłaszania, więc będzie lepiej. Kiedy ma to wejść? W najbliższym czasie, ale szczegółów nie podano.

Overwatch - zapowiedź Doomfista

 

Źródło: https://us.battle.net/forums/en/overwatch/topic/20758356169

Tagi: Activision-Blizzard Blizzard Overwatch playstation 4