Daniel Stroński Daniel Stroński 29.07.2017 10:00
Przegląd gier niezależnych #20 - Sparc, A Hat In Time, Brawlhalla, "Tajemnicza Bijatyka" i inne
413V

Przegląd gier niezależnych #20 - Sparc, A Hat In Time, Brawlhalla, "Tajemnicza Bijatyka" i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Sparc

VR-owa produkcja od twórców EVE Online, która jest takim nieco brutalniejszym spojrzeniem na ping ponga czy inne dwa ognie. Na przeciw siebie stają dwa wirtualne awatary graczy, rzucając w sobie kulami i robiąc uniki. Do tego potrzebne będą dwa kontrolery PS Move (pamiętajcie o zabezpieczających opaskach na rękę!), a zagramy w kilku trybach z innymi graczami przez Sieć, z SI lub sami w trybie treningowym.

Premiera w przyszłym miesiącu, 29 sierpnia.

Sparc - zwiastun

 

Wuppo

Świetnie oceniany na pecetach platformer 2D, gdzie wcielamy się w wypędzonego ze swojej społeczności Wuma. Tutaj zaczyna się jego wędrówka w poszukiwaniu nowego domu, a zwiedzi w tym celi wspaniałe, kolorowe i magiczne miejsca. Wszystko to ma być okraszone prostym systemem walki z elementami RPG, uroczym humorem i ręcznie malowaną grafiką przypominającą bazgroły.

Premiera już 4 września tego roku.

Wuppo - zwiastun

 

A Hat In Time

Kickstarterowa platformówka, która zebrała prawie 10-krotnie więcej pieniędzy niż zakładano. Gra ma przywrócić dawny feeling trójwymiarowych platformerów, a jako główne inspiracje twórcy wymieniają Super Mario 64Banjo-Kazooie Psychonauts. Fabularnie wcielimy się w dziewczynkę podróżującą po kosmosie dzięki swojego wielkiemu kapeluszowi. Dostaniemy ogromny otwarty świat, masę rozmaitych umiejętności zdobywanych wraz z postępami oraz kooperację dla dwóch graczy - lokalną i przez Sieć.

Okienko premierowe zostało wyznaczone na tegoroczną jesień.

A Hat In Time - zwiastun

 

Mages of Mystralia

Niezależna produkcja wrzucająca nas w trzewiki młodej czarodziejki imieniem Zia. Odkryła niedawno w sobie talent magiczny i wyrusza w świat, gdzie czekają na nią rozmaici przeciwnicy, zagadki i sekrety. Twórcy nie chcieli narzucać graczom przygotowanych wcześniej czarów do odblokowania, pozwalając samemu tworzyć autorskie kombinacje jak kula ognia zamrażająca przeciwników czy klon bohaterki strzelający dokoła piorunami.

Premiera w przyszłym miesiącu, 22 sierpnia.

Mages of Mystralia - zwiastun

 

Brawlhalla z Cross-Playem między PS4 i PC

Brawler free-to-play, czyli darmowe obijanie sobie mord w 2D między kilkoma graczami naraz. 32 wojowników na start (i więcej po premierze!), walki 1v1 i 2v2 oraz wiele oryginalnych trybów (np. Brawlball, Snowbrawl czy Bombsketball) mają przyciągnąć rzesze graczy. A jak zabraknie chętnych, to zagramy z pecetowcami! Do bety można zapisać się pod tym adresem albo kupić Founder's Pack (od 1 sierpnia w PS Store), który da również dostęp do wszystkich postaci i wyjątkowych dodatków.

Premiera pełnej darmowej wersji na razie nie ma oficjalnej daty premiery.

Brawlhalla - zwiastun paczki Founder's Pack na PS4

 

The Escapists 2 wprowadza kosmiczne więzienie

Druga część symulatora uciekania z więzienia ma być jeszcze lepsza, z większym polem manewrów i... z zakładami karnymi w kosmosie! Oprócz tego dostaniemy rozbudowany schemat poprzedniczki - prowadzenie codziennego życia więźnia, planowanie ucieczki, wytwarzanie przedmiotów i (tym razem) kooperacja do czterech osób naraz.

Premiera gry planowana jest na 22 sierpnia tego roku.

The Escapists 2 - kosmiczne więzienie

 

Monkey King: Hero Is Back The Game

Siekanie potworów oparte na jednej z najpopularniejszych chińskich animacji o tym samym tytule. Jako tytułowy Monkey King lub Jiang Lieur będziemy mogli rozgrywać wydarzenia znany z filmu oraz zupełnie nowe przygody. Informacji mamy niewiele, ale animacja traktowała o Małpim Królu, który dawno temu został uwięziony przez rozwścieczonych bogów. Po setkach lat, w obliczu inwazji potworów. jedno z uciekających dzieci przypadkiem uwalnia Króla, który ratuje okolicznych mieszkańców przed zagrożeniem.

Daty premiery na razie nie ujawniono.

Monkey King: Hero Is Back The Game - zwiastun

 

"Tajemnicza Bijatyka"

Japoński deweloper Arika (m.in. seria Street Fighter EX) pokazał aż 50 minut rozgrywki ze swojej nadchodzącej bijatyki, która wciąż nie ma tytułu i określa się ją jako "Mysterious Fighting Game". Informacji mamy tyle, co na materiale, tak więc dostaniemy bijatykę 2,5D. która korzysta z talii kart z umiejętnościami przekładającymi się na style walki. Na materiale zobaczymy trzy różne postacie.

Mysterious Fighting Game od studia Arika - 50 minut rozgrywki

 

Arizona Sunshine otrzyma darmowe DLC

VR-owe strzelanie do zombiaków dostanie rozszerzenie i dużą aktualizację. Gra otrzymała w naszej recenzji nie najlepsze 5,5/10, co było w głównej mierze winą problemów z opanowaniem sprzętu Sony. Update ma zlikwidować drżenie i odpływanie kontrolerów, co było największą bolączką gry. Dostaniemy też wsparcie dla co-opa w przypadku używania dwuręcznych broni. Sam dodatek doda zaś dwie dodatkowe mapy w trybie Hordy -  Old Mine oraz Undead Valley.

Arizona Sunshine - zwiastun

 

Re:Legend ufundowane na Kickstarterze w 18 godzin

Połączenie Harvest Moona z Pokemonami zdołało uzbierać na siebie budżet w 18 godzin! W Re:Legend uprawiamy ogródek, łowimy ryby i szukamy cennych surowców, by następnie wykuć sobie miecz i oswoić potworka, trenując go do wspomagania nas w walce. Połączenie symulacji i RPG-a planuje oddać to wszystkie w sieciowym trybie wieloosobowym.

Gra planowana jest na czerwiec przyszłego roku, lecz wersja na PS4 ustawiona jest na progu $280,000, z czego kickstarterowa zbiórka ma dopiero $110,000 - ale do końca zbiórki jeszcze 27 dni!

Re:Legend - zwiastun

 

Raiders of the Broken Planet odpowiada na pytanie - czy potrzebujemy kolejnego shootera?

Trzecioosobowa strzelanka ma na tyle skomplikowane i oryginalne zasady, że twórcy przygotowali specjalne dzienniki deweloperskie. Rozgrywki sieciowe mają być asymetryczne - czterech graczy wcieli się żołnierzy walczących z piątym graczem i jego wojskiem sterowanym przez SI. Jak to dokładnie ma wyglądać - to pokazuje nowy materiał.

Grę mamy dostać do końca tego roku.

Raiders of the Broken Planet - dzienniki deweloperskie

 

Tagi: A Hat In Time Arizona Sunshine Brawlhalla CCP Games Atlanta Crowd Control Productions Mages of Mystralia Monkey King: Hero Is Back The Game. Arika przegląd gier niezależnych Sparc The Escapists 2 wideo wuppo