Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 26.07.2017 17:08
Final Fantasy XV - zapiszcie się do bety sieciowego trybu z DLC
339V

Final Fantasy XV - zapiszcie się do bety sieciowego trybu z DLC

O tym, że Final Fantasy XV otrzyma tryb wieloosobowy wiedzieliśmy już dawno - teraz przyszła pora na poważne konkrety i testy beta, które ruszą niebawem! Jesteście gotów na wspólne gotowanie z przyjaciółmi?

Final Fantasy XV to potwierdzenie słów Square Enix, które mówi jasno, że ich gry mają być usługami. Firma odchodzi od klasycznego modelu gier i skupia na dziełach do rozwijania przez lata, co ma się przełożyć na dłuższy przypływ gotówki. Teraz fani będą mogli obcować z uniwersum Final Fantasy XV w nowy sposób, doświadczając go ze znajomymi przez sieć. Studio obiecuje rozbudowany tryb i jego rozwijanie.

Final Fantasy XV - stroje przypominające Power Rangers trafią do gry

Final Fantasy XV otrzyma rozszerzenie Comrades. Będzie to wieloosobowy moduł rozgrywki przez sieć. Twórcy zapowiedzieli, że dostęp do bety otrzymają osoby, które wykupiły przepustkę sezonową do podstawowej gry. Nikogo raczej nie zdziwi, że rozgrywka będzie wymagała posiadania abonamentu PlayStation Plus (zarówno beta, jak i pełna wersja rozszerzenia). Testy ruszą już niedługo, bo 3 sierpnia i potrwają do 8 dnia tego miesiąca. Premiera samego DLC nie jest jeszcze ustalona.

Comrades pozwoli nam stworzyć własną postać. Jednocześnie będziemy mogli zapisać do 8 różnych awatarów. Sami zdecydujemy o ich wyglądzie i będziemy rozwijać postać poprzez wykonywanie misji. W przyszłości twórcy będą dodawać nowe elementy zmiany wyglądu i wprowadzą je za sprawą nowych aktualizacji. Możliwe będzie też granie jako Noctis i jego ekipa, ale ta opcja dojdzie dopiero z czasem.

Wersja beta pozwoli nam przetestować funkcję posterunków - będą to nasze bazy wypadowe. Kupimy w nich przedmioty do personalizacji naszej postaci, ale i nie tylko. W pełnej wersji dojdą też pełnoprawne miasta - te będą pełnić podobną rolę, ale będą większe i znacznie bardziej rozbudowane. Testy beta pozwolą nam wziąć udział w trzech zadaniach.

System walki będzie się różnił od tego, którym posługiwał się Noctis. Będziemy korzystać z wielu broni takich jak: Katany, maczugi, sztylety, włócznie, kusze, tarcze i shurikeny. Obecny będzie system Royal Sigils - w becie wypróbujemy cztery z nich. Funkcja polegać będzie na wzmacnianiu naszych umiejętności i przypomina nieco magię, odegra ona kluczową rolę w kooperacyjnych walkach.

Sieciowe rozgrywki skupią się na czteroosobowych drużynach. Grając samemu zostaną nam przydzieleni trzej kompanii sterowani przez sztuczną inteligencję. Obecny będzie system gotowania, gdzie razem z przyjaciółmi zdobędziemy składniki w czasie misji, a po jej wykonaniu zrobimy z nich posiłek. Wprowadzona zostanie nowa waluta meteorshards - za jej sprawą odblokujemy dostęp do nowych aktywności i misji.

Beta rozszerzenia Comrades to tylko niewielki wycinek większej całości, którą studio i tak będzie rozwijać licznymi aktualizacjami. Wychodzi więc na to, ze firma bardzo poważnie podchodzi do sieciowego modułu Final Fantasy XV i będzie to naprawdę rozbudowany tryb rozgrywki.

Źródło: https://finalfantasyxv.com/comrades/

Tagi: comrades dlc Final Fantasy XV playstation 4 Square Enix wideo