Daniel Stroński Daniel Stroński 25.07.2017 08:56
Kingdom Hearts 3 swoim światem Toy Story zaskoczyło nawet Pixara
736V

Kingdom Hearts 3 swoim światem Toy Story zaskoczyło nawet Pixara

Kingdom Hearts 3 zaskoczyło graczy światem Toy Story, ale czymże jest nasze "o, Chudy i Buzz", kiedy ludzie z Pixar zakrzyknęli "jakim cudem to takie ładne?!"?

Kingdom Hearts 3 podczas niedawnej imprezy Disneya D23 pokazało się na nowym zwiastunie, gdzie bohaterowie odwiedzili pokój Andy'ego z animacji Toy Story. Wcześniej Chudego, Buzza Astrala i resztę żyjących zabawek mogliśmy zobaczyć w trzech animacjach i kilku grach (w tym świetnym Disney Pixar's Toy Story 2 z pierwszego PlayStation), ale na żadnej konsoli ani pececie nie mogliśmy zagrać w produkcję, gdzie postacie-zabawki wyglądałyby tak świetnie, jakby wyciągnięte z pełnometrażówki Pixara. Zaskoczyło to nawet wytwórnię.

O tym, jak Toy Story trafiło do Kingdom Hearts 3

Pierwsza część Toy Story została wydana w 1995 roku i była to pierwsza pełnometrażowa animacja, do stworzenia której wykorzystano wyłącznie grafikę wygenerowaną komputerowo. Mimo że od premiery minęło już ponad 20 lat, ta wciąż trzyma się świetnie i do niedawna wyznaczała jakość, której nie są w stanie dobić gry wideo. Do czasu Kingdom Hearts 3.

W rozmowie z japońskim magazynem Famitsu, trzymający pieczę nad grą i kierujący pracami Tetsuya Nomura opowiedział o współpracy z Pixarem. Gdy studio deweloperskie zasięgnęło pomocy autorów animacji, użyczone zostały modele z produkcji animacji. Wciąż jednak Nomura nie może się nadziwić, jak wiernie udało się jego ludziom odtworzyć oryginał, a najbardziej zdziwieni mieli być ludzie z Pixara. W końcu na przestrzeni kilkunastu gier, jakie wychodziły przez lata, zawsze wizerunek postaci było mocno ograniczony - ze względu na moc sprzętu, ale też przez to, że zazwyczaj były to tytuły kierowane do młodszego odbiorcy.

Kingdom Hearts 3 - zwiastun z D23

Przy okazji Nomura zapewnił, że świat Toy Story był już dawno w zaawansowanym stadium i twórcy mogli go pokazać dawno temu, gdyby nie Disney i ich plan promocyjny. Nie może mieć to jednak większego związku z sequelem. Co prawda Toy Story 4 było już zapowiedziane, lecz bez większych konkretów, a premierę przekładano kilkukrotnie. Obecnie mówi się o 2019 roku.

Premiera Kingdom Hearts 3 planowana jest na 2018 rok.

Źródło: http://www.dualshockers.com/kingdom-hearts-3-toy-story-surprised-pixar-big-hero-6-update/

Tagi: Disney Kingdom Hearts III playstation 4 Square Enix wideo