Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 24.07.2017 21:06
Red Dead Redemption 2 nie będzie takim hitem jak GTA V
1944V

Red Dead Redemption 2 nie będzie takim hitem jak GTA V

Red Dead Redemption 2 będzie ogromnym sukcesem, ale nie na miarę GTA V - tak twierdzi prezes Take Two. Studio wierzy w swoją produkcję, ale najwidoczniej zbyt wysoko postawiło sobie poprzeczkę. Przynajmniej pod względem komercyjnym.

Red Dead Redemption 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ze wszystkich nadciągających! Gigantyczna produkcja Rockstar miała początkowo zadebiutować pod koniec tego roku, ale premiera została przesunięta na rok 2018. Temu studiu możemy jednak zaufać i być pewni najwyższej możliwej jakości. Szczególnie jeśli chodzi o kontynuację jednej z najlepszych gier poprzedniej generacji konsol 

Red Dead Redemption 2. Mikrotransakcje? "Możemy zmieścić ich więcej"

Red Dead Redemption 2 elektryzuje społeczność graczy. Ci swego czasu prowadzili istne śledztwa próbując odgadnąć, w którym okresie osadzona zostanie historia z gry i czy wrócą znajomi bohaterowie. Nie powinno to nikogo dziwić - twórczość sygnowana logiem Rockstar jest wręcz skazana na ogromny sukces. Wszyscy są tego świadomi - nawet sami twórcy. Studio ma wielkie oczekiwania odnośne swojej megaprodukcji, ale nie wierzy, że uda się powtórzyć fenomen GTA V. Cóż, wynik 80 milionów sprzedanych sztuk to nie lada wyczyn. Gra od 3 lat nieustannie okupuje szczyty rankingów sprzedaży i nie zapowiada się na to, aby prędko je opuściła. Seria nie bez powodu jest jednym z najlepiej sprzedających się cyklów gier jakie kiedykolwiek stworzono.

Prezes Take Two przyznał, że studio robi co w ich mocy, aby stworzyć najlepszą grę jak to tylko możliwe, ale nie oczekuje wyników na poziomie GTA V.

Według mnie powód, który sprawił, że GTA V sprzedało się w ilości 80 milionów sztuk, a GTA Online ustanawia nowe rekordy po trzech i pół roku od swego debiutu, to fakt, że tytuł jest bezkonkurencyjny w tej generacji. Na poprzednich konsolach były inne produkcje, które prezentowały podobną jakość co GTA. Teraz widać gołym okiem, że nie ma to miejsca. Jeśli masz ukończone 17 lat i posiadasz konsole obecnej generacji, to masz również GTA - w innym wypadku nie sprzedalibyśmy 80 milionów egzemplarzy. Czy jakikolwiek inny tytuł może to osiągnąć? Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Czy mamy ogromne oczekiwania odnośnie Red Dead? Mamy, ale nie zestawiamy ich z GTA.

Jak więc widać GTA V najwidoczniej pozostanie już fenomenem, któremu nawet twórcy nie dadzą rady sprostać i go przeskoczyć. Być może przy okazji GTA VI wynik zostanie pobity, ale to raczej śpiewka odległej przyszłości.

Red Dead Redemption 2 - zwiastun

Źródło: http://wccftech.com/zelnick-high-hopes-red-dead-redemption-2-gta/

Tagi: playstation 4 Red Dead Redemption 2 Rockstar Games Rockstar San Diego wideo