Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 24.07.2017 12:55
Szykuje się konserwacja PSN
1977V

Szykuje się konserwacja PSN

PlayStation Network doczeka się krótkiej konserwacji mającej na celu poprawę jakości usług sieciowych. W związku z tym niektóre z usług nie będzie dostępnych.

PlayStation Network jak wszyscy wiedzą nie działa najlepiej. Zdarzają się problemy z korzystaniem ze wszystkich usług jak wyświetlaniem ostatnich aktywności znajomych, synchronizacja trofeów, a czasem wejście do PlayStation Store zajmuje zdecydowanie zbyt długo. Sony rozpocznie niebawem testowanie nowej wersji oprogramowania, która ma wprowadzić nowe funkcje. Może wtedy wszystko będzie działać lepiej. Nie wiadomo też o jakich funkcjach mowa, bo Sony póki co milczy.

Zapisz się do testów oprogramowania PS4

Już jutro odbędzie się krótka konserwacja PlayStation Network, dlatego niektóre z funkcji będą niedostępne. Będziemy mogli normalnie zalogować się na swoje konto, grać w gry i korzystać z większości aplikacji. Niedostępne będzie natomiast zarządzanie kontami PlayStation Network, sklep PlayStation Store oraz usługa PlayStation Video.

Warto pamiętać o aktywowaniu swojego PlayStation 4 jako podstawowe. W przeciwnym wypadku granie w trakcie konserwacji będzie niemożliwe. Żeby to zrobić należy wejść w zakładkę [Ustawienia] > [PlayStation™Network/Zarządzanie kontami] > [Aktywuj jako podstawowe PS4] > [Aktywuj].

Konserwacja zacznie się jutro o 9:00 i skończy w przeciągu godziny o 10:00. Jeśli samodzielnie chcecie obserwować stan usługi PlayStation Network, możecie to zrobić w tym miejscu.

Źródło: https://status.playstation.com/pl-pl/

Tagi: PlayStation Network