Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 24.07.2017 11:58
Crash Bandicoot na PS4 znów nr 1 w UK
415V

Crash Bandicoot na PS4 znów nr 1 w UK

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to świetny remake pierwszych odsłon Crash Bandicoot stworzonych przez Naughty Dog i wydanych na pierwsze PlayStation. Gra wciąż sprzedaje się świetnie i tym samym znów stała się najlepiej sprzedającą się grą w Wielkiej Brytanii.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to idealny przykład na to, że dobrze odnowiona gra, która w swoim czasie była bardzo popularna, to jedna z rzeczy które gracze kupować będą najchętniej, zwłaszcza jeśli kosztować będzie połowę ceny. Nie jest to też taki typowy remaster, a gra stworzona od podstaw. Deweloperzy z Vicarious Visions chcieli jak najwierniej przenieść stare gry do współczesnych standardów, dlatego do czynienia mamy z tym samym układem poziomów, ale nieco inną fizyką, co wpłynęło na trudność gry. Niemniej, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to gigantyczny sukces.

Crash jest gigantycznym sukcesem!

Potwierdza to lista najlepiej sprzedających się gier w ubiegłym tygodniu zakończonym 22 lipca. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy powrócił na pierwsze miejsce. W poprzednim tygodniu gra była na trzecim miejscu, ale to tylko dlatego, że na rynku pojawił się inny remaster - świetne Final Fantasy XII: The Zodiac Age, które teraz spadło na 7. miejsce. Za Crashem, na drugim miejscu stoi Splatoon 2 - hit wyprodukowany przez Nintendo. Na trzecim miejscu tak jak zwykle - GTA V, które chyba jakaś grupa fanatyków kupuje aktywnie co tydzień po kilka egzemplarzy na głowę, aby podtrzymać dobrą sprzedaż. Co z resztą? Warto zanotować wspięcie się Dooma na 12. pozycję - ma to najpewniej związek z obniżeniem ceny oraz udostępnieniem DLC za darmo. Jak wygląda reszta?

(W nawiasach podaliśmy pozycje z poprzedniego tygodnia)

 1. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (3)
 2. Splatoon 2 (nowość)
 3. Grand Theft Auto V (5)
 4. Mario Kart 8 Deluxe (13)
 5. Overwatch (4)
 6. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (18)
 7. Final Fantasy XII: The Zodiac Age (1)
 8. Fifa 17 (12)
 9. Fallout 4 (19)
 10. LEGO Worlds (16)
 11. Call of Duty: Infinite Warfare (2)
 12. Doom (24)
 13. Rainbow Six: Siege (20)
 14. Micro Machines World Series (11)
 15. Rocket League (15)
 16. Dishonored 2 (23)
 17. Ghost Recon Wildlands (17)
 18. Dirt 4 (21)
 19. Horizon Zero Dawn (9)
 20. Forza Horizon 3 (6)

Wysoka sprzedaż Crash Bandicoot na PS4 raczej nie powinna dziwić, no chyba że ludzi, którzy twierdzą, że odnawianie gier to marnowanie czasu deweloperów i kasy graczy - bo przecież nie warto wracać do starych gier, nawet jeśli obecnie nie ma podobnych na rynku. Cóż, Crash udowadnia że jest inaczej!

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na fragmencie rozgrywki

 

Tagi: Activision Crash Bandicoot N. Sane Trilogy playstation 4 Vicarious Visions