Daniel Stroński Daniel Stroński 24.07.2017 09:38
Banner Saga. Wiadomo, co z wersją na PS Vitę
296V

Banner Saga. Wiadomo, co z wersją na PS Vitę

Tworzona jest już trzecia część oryginalnej RPG-owej serii z wikingami, ale "jedynka" wciąż nie znalazła drogi na Vitę. Deweloper ma dla nas ważną informację.

Banner Saga okazało się wyjątkowo udanym, oryginalnym RPG-iem taktycznym, gdzie pomagaliśmy karawanie wikingów w niebezpiecznej podróży. System walki, piękne scenki przerywnikowe i niełatwe problemy moralne spodobały się graczom do tego stopnia, że na początku tego roku ufundowano kickstarterową zbiórkę na trzecią już część.

Banner Saga 3 ufundowane!

"Jedynka" wciąż jednak nie trafiła na rynek w obiecywanej wersji na PS Vitę, chociaż obie poprzedniczki dostępne są na PS4. Co z przenośnym Banner Saga? Pod koniec 2015 roku deweloper mówił o problemach finansowych i zawieszeniu projektu. Posiadacze handheldów Sony zrobili w Internecie szum, który z kolei firma usłyszała i pomogła studiu. Wtedy nową datę premiery wyznaczono na początek 2016 roku... a potem przekazano projekt innemu studiu i mieliśmy dostać grę na początku 2017 roku. Do dzisiaj przenośnego Banner Saga nie dostaliśmy.

Autorzy serii postanowili nie przeciągać tego cyrku i wrzucili ostatnio na swoją stronę przykrą informację - projekt gry Banner Saga w wersji na PS Vitę został skasowany. Deweloper i studio zewnętrzne zwyczajnie nie mogli znaleźć złotego środka w przeniesieniu gry na handheldy. Co więcej, wczesne wersje sprawiały wiele problemów technicznych, które ostatecznie przelały czarę goryczy. Kilkuletnia gra w wersji na niewspieraną już konsolę okazała się dla autorów niepotrzebna. Teraz chcą się w pełni skupić na nadchodzącej "trójce".

Źródło: http://versusevil.com/news/banner_saga_vita_update/

Tagi: Code Mystics Inc. The Banner Saga Versus Evil