Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 20.07.2017 17:17
Rogue Trooper Redux mocno wyładniało!
436V

Rogue Trooper Redux mocno wyładniało!

Rogue Trooper Redux prezentuje swe wdzięki na nowym wideo. Zobaczcie jak odświeżona wersja wypada na tle oryginału sprzed ponad 10 lat!

Rogue Trooper Redux to kolejny tytuł z ery PlayStation 2, który zostanie odświeżony i udostępniony nowemu pokoleniowi graczy. Pierwowzór był całkiem udany, ale z drugiej strony nigdy nie cieszył się opinią, jakiegoś wybitnego dzieła na miarę największych hitów.

Rogue Trooper Redux - pierwsze minuty z odnowionej wersji

Rogue Trooper Redux otrzymało nowy zwiastun. Autorzy porównują na nim nową warstwę wizualną z oryginalną grą. Trzeba przyznać, że proces odrestaurowania przebiegł całkiem zgrabnie. Użytkownicy będą mogli cieszyć się nowymi modelami postaci, pojazdów, broni i otoczenia. Całość doczekała się więc solidnego wzrostu liczby wielokątów, z których zbudowane są modele 3D.. 

Rogue Trooper Redux - zwiastun porównujący grafikę

Do tego wszystkiego należy dodać nowe tekstury w jakości HD, system dynamicznego oświetlenia i wiele innych efektów graficznych nieobecnych w pierwowzorze. Rogue Trooper Redux może nie będzie najpiękniejszą grą obecnej generacji, ale przepaść względem wydania z PlayStation 2 jest naprawdę duża.

Tytuł otrzyma też zmiany w sterowaniu, aby rozgrywka stanowiła bardziej współczesne doświadczenie. Produkcja swego czasu była jednym z pierwszych tytułów wykorzystujących mechanizm osłon. Przez lata nastąpiły jednak duże zmiany w stosowaniu tego systemu w grach. Odświeżona wersja otrzyma więc nieco zautomatyzowane przyleganie do osłon oraz lepszy system celowania.

Rogue Trooper Redux pojawi się na PlayStation 4 w dniu 17 października.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/07/20/the-making-of-ps4-remaster-rogue-trooper-redux-out-17th-october/#sf99425890

Tagi: