Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.07.2017 21:59
Destiny vs Destiny 2 - na jaki postęp graficzny możemy liczyć?
561V

Destiny vs Destiny 2 - na jaki postęp graficzny możemy liczyć?

Beta Destiny 2 pozwoliła bezpośrednio porównać, czy druga część nowej serii Bungie zanotowała jakiś postęp graficzny. Porównanie idealne nie jest, ale stara się pokazać te same miejsca w Destiny i Destiny 2.

Destiny 2 w becie udostępniło między innymi pierwszą misję fabularną, która przedstawia atak Czerwonego Legionu na Wieżę - ostatni bastion ludzi na Ziemi. Właśnie fragmenty tej misji wykorzystano by porównać ewentualne zmiany w grafice, którą wnieść ma Destiny 2. Porównanie nie jest idealne z jednego powodu - w Destiny lokacja była nienaruszonym hubem dla postaci, w Destiny 2 jest miejscem walk, przez co - zniszczonym w wielu miejscach.

To, co się zmieniło na lepsze to bez wątpienia oświetlenie, które mimo różnych scen w obu grach - prezentuje się lepiej w kontynuacji.

Destiny vs Destiny 2 - jak zmieniła się Tower?

To nie jedyne wideo, które powstało z bety. Digital Foundry porównało dokładnie jakość grafiki Destiny 2 na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro, sprawdzając przy okazji jak wypada gra Bungie jeśli chodzi o płynność wyświetlanego obrazu. Tak, jak pisaliśmy wcześniej - różnice między konsolami są znikomy i ograniczają się jedynie do rozdzielczości. Na PS4 Pro gra działa w udawanym 4K, które wyświetlane jest za pomocą checkerboard rendering. W przypadku płynności rozgrywki - jest dobrze. Gra trzyma stałe 30 klatek na sekundę (co nie każdemu się jednak spodoba).

Beta Destiny 2 - porównanie wersji PS4 z PS4 Pro

Tagi: Activision Bungie destiny Destiny 2 wideo