Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 19.07.2017 20:35
Hob - nowy zwiastun ukazuje tajemniczy i piękny świat
381V

Hob - nowy zwiastun ukazuje tajemniczy i piękny świat

Hob to dzieło producentów, którzy dostarczyli graczom popularną grę Torchlight. Tym razem otrzymamy tytuł skupiony na eksploracji nietypowego świata i rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek.

Hob to ciekawa i artystyczna gra mocno nawiązująca do klasycznych odsłon The Legend of Zelda. Trafimy więc do otwartego świata, który poznawać będziemy stopniowo poprzez odblokowywanie nowych zdolności - te otworzą nam drogę do kolejnych lokacji.

Hob - twórcy opowiadają o inspiracjach i historii

Hob stawia na minimalizm narracyjny. Nie trafimy na żadne dialogi, a historię poznamy poprzez czyny naszego bohatera i zachowanie tubylców zamieszkujących enigmatyczne lokacje. Żyjący i organiczny świat będzie się opierał na działaniu podziemnej machiny. W ten sposób twórcy powołali do życia naprawdę unikalne środowisko. Przemierzając mroczne odmęty planety trafimy na liczne sekrety, a ich odkrycie otworzy przed nami nowe możliwości. Nie zabraknie walki oraz wymyślnych zagadek

How - zwiastun World Machine

Hob dalej nie posiada daty premiery, ale twórcy zapewniają, że zdążą wypuścić swój projekt w 2017 roku. Będzie to na pewno ciekawa propozycja dla osób cieniących nietuzinkowe podejście do gier. Twórcy celują w grono osób stawiających na pierwszym planie nieco spokojniejsze i artystyczne podejście.

Źródło: YouTube (Runic Games)

Tagi: Blade Interactive hob Hydrophobia playstation 4 runic games wideo