Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 18.07.2017 21:10
Dyrektor generalny opuszcza BioWare!
401V

Dyrektor generalny opuszcza BioWare!

BioWare opuścił Aaryn Flynn, który pracował w firmie przez ostatnie 17 lat i do niedawna pełni funkcję dyrektora generalnego. Twórca wydał specjalne oświadczenie, a my wiemy już kto go zastąpi.

BioWare - niegdyś mistrzowie gatunku RPG, obecnie ledwie cień dawnej świetności. Studio od dawna przestało być gwarantem jakości, a z szeregów ekipy przez ostatnie lata odchodzili ważni pracownicy. Teraz z firmą żegna się nie byle kto, bo dyrektor generalny - Aaryn Flynn, który przepracował w BioWare ostatnie 17 lat swojego życia.

Mass Effect Andromeda otrzymuje wersję demo

BioWare podnosi się po klęsce, jaką odniosło Mass Effect Andromeda. Gra nie osiągnęła oczekiwanych rezultatów i otrzymała wyjątkowo niskie oceny. EA porzuciło plan stworzenia kontynuacji i fabularnych rozszerzeń, a pracowników przerzucono do ważniejszych projektów, jednym z nich jest przygotowywane Anthem.

Ze studiem pożegnał się dzisiaj Aaryn Flynn. Dołączył on do BioWare od razu po skończeniu studiów i spędził kawał życia w legendarnej ekipie, pracując nad wieloma wielkimi tytułami. Aaryn wspomina, że ożenił się chwilę po zakończeniu prac nad kultowym Neverwinter Nights. Jego syn urodził się w czasach, gdy Aaryn wraz z innymi pracownikami kończył pracę nad Star Wars: Knights of the Old Republic. Drugie dziecko przyszło na świat w chwili kończenia Jade Empire.Jak więc widać - praca w BioWare była dla niego emocjonalną częścią życia.

Aaryn w swoim przemówieniu dziękuje z głębi serca wszystkim graczom za ich wieloletnie wsparcie. Społeczność fanów była tym, co motywowało Flynna do dalszej pracy. Teraz były dyrektor generalny dołączy do nas i będzie poznawał przyszłe projekty BioWare z innej perspektywy - zwykłego gracza.

Poniżej część projektów, przy których pracował Aaryn:

  • Mass Effect
  • Mass Effect 2
  • Mass Effect Andromeda
  • Dragon Age: Origins
  • Dragon Age: Origins - Awakening
  • Jade Empre
  • Neverwinter Nights
  • Star Wars: Knight of the Old Republic
  • Baldur's Gate 2: Shadows of Amn
  • Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal

Twórca nie podzielił się informacją, czy będzie kontynuował tworzenie gier w innym zespole. Wiemy jednak, że zastąpi go Casey Hudson - zadziwiający powrót po latacj ponieważ Hudson pożegnał się już z BioWare w roku 2014. Nowy dyrektor generalny zasłynął w przeszłości z funkcji producenta serii Mass Effect.

Źródło: http://blog.bioware.com/2017/07/18/thank-you-for-everything/

Tagi: aaryn flynn BioWare casey hudson ea Mass Effect