Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.07.2017 14:34
PS4 i PS4 Pro tańsze jeszcze w tym roku?
2753V

PS4 i PS4 Pro tańsze jeszcze w tym roku?

Niższa cena PS4 i PS4 Pro to zdecydowanie to, na co czekają niezdecydowani kupna konsoli Sony. Michael Pachter, który ostatnio był na ustach ludzi przewidując premierę PS5 w 2019 roku twierdzi, że Sony w walce z Microsoftem, obniży ceny PS4 i PS4 Pro w tym roku.

PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro będą rywalizować z konkurencyjną konsolą Microsoftu - Xboksem One X - już tej jesieni. Sprzęt rywala jest co prawda o 100 dolarów droższy od PS4 Pro, ale też odpowiednio mocniejszy i przy dobrym marketingu jest w stanie wzbudzić spore zainteresowanie nawet jeśli brakuje mu gier na wyłączność. Michael Pachter twierdzi jednak coś innego. Według niego, Sony obniży ceny swoich konsol, przez co XB1X będzie konsolą martwą na starcie.

Według niego, obniżka cenowa nie będzie duża, bo zamknie się w kwocie $50, co przełożyć ma się mniej więcej na 200 złotych obniżki.

Nie sądzę by Microsoft miał być problemem dla Sony. Xbox One S wyceniony jest na tyle samo co PS4, a Xbox One X kosztuje o 100 dolarów więcej niż PS4 Pro. Myślę, że Sony obniży ceny swoich konsol o $50 do poziomu $249 i $349 przez to przewaga PS4 Pro nad konkurentem będzie jeszcze większa.

Pachter pokusił się także o zestawienie gier z PS4 i Xboksa One X wskazując, że to kolejne pole w którym firma z Redmond wypada znacznie gorzej od japońskiego konkurenta. Zestawiona została Forza Motorsport 7 z Gran Turismo Sport, State of Decay z Days Gone (dwie gry o zombie), a dodatkowo przywołane zostało Sea of Thieves od Rare, które Pachter w niewybredny sposób następująco skwitował:

Sea of Thieves wygląda idiotycznie. Gry wyścigowe? Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto powiedziałby "kupiłem konsolę dla tej gry wyścigowej!". Dlatego uważam gry oferowane przez Microsoft na start nowej konsoli za dużo gorszą ofertę w porównaniu do Sony.

Na koniec Pachter skomentował raz jeszcze różnicę w sprzedaży PS4 i Xboksa One. Według niego, powodem jest nawrócenie osób, które zakochały się w konsoli Sony podczas ery PlayStation i PS2.

Gry na wyłączność liczą się może dla 20% posiadaczy danej konsoli. Sony wygrywa generację dlatego, że potrafiło rozkochać w sobie ponownie starsze osoby, które kochały erę PSX i PS2. Udało się to mimo faktu, że Sony dało ciała w czasie poprzedniej generacji.

Zgodzicie się z Pachterem? Jaki był główny powód kupna przez was konsoli PS4?

Źródło: http://gamingbolt.com/sony-will-cut-ps4-price-to-249-and-ps4-pro-price-to-349-this-holiday-says-michael-pachter

Tagi: playstation 4 playstation 4 pro sony