Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 18.07.2017 12:11
Dragon's Dogma Dark Arisen na PS4 jesienią tego roku
442V

Dragon's Dogma Dark Arisen na PS4 jesienią tego roku

Dragon's Dogma Dark Arisen ma pojawić się na PlayStation 4. Gra obchodzi swoje 5-lecie, dlatego Capcom postanowił przygotować odpowiedni remaster.

Dragon's Dogma Dark Arisen to RPG akcji z otwartym światem. Poznajemy w nim opowieść stworzonego przez nas bohatera, którego smok pozbawił serca. Nasz bohater wstaje jednak z martwych i jego następnym celem jest odzyskanie serca - musi stawić czoła potężnemu smokowi. W tym celu wyrusza na wyprawę wraz z tak zwanym Pionkiem - istotą przyzwaną z innego wymiaru i mającą pomagać w walce. To właśnie ta mechanika wyróżniała grę spośród innych przedstawicieli gatunku.

Dragon's Dogma Dark Arisen pojawi się na PlayStation 4!

Dragon's Dogma Dark Arisen pozwalało nam nie tylko stworzyć własnego Pionka, który będzie nam towarzyszyć do samego końca gry, ale również wypożyczyć stworzonych przez innych graczy. Do Pionków znajomych mamy dostęp za darmo, jednak jeśli chcemy wypożyczyć postać nieznajomego przyjdzie nam zapłacić w zależności od poziomu i wyposażenia. Cała gra polega na przemierzaniu otwartego świata i wykonywaniu zadań, zarówno fabularnych jak i dodatkowych. W międzyczasie toczymy wiele walk z wszelkiego rodzaju przeciwnikami - od zbójów, aż po wielkie trolle i smoki.

Dragon's Dogma Dark Arisen to rozbudowana wersja podstawowej gry, która pojawiła się na PlayStation 3 jako osobne wydanie. Oferowała kilka nowości w postaci uzbrojenia, zadań czy nowej, znacznie trudniejszej lokacji. Ta sama wersja ma pojawić się na PlayStation 4. Najpierw premiera japońska, która przypadnie na datę 5 października. W Europie remaster ma pojawić się jesienią tego roku, ale nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie. Tymczasem przypominamy zwiastun rozszerzonej edycji wydanej na PlayStation 3.

Dragon's Dogma Dark Arisen na oficjalnym zwiastunie wersji na PS3

 

Źródło: http://gematsu.com/2017/07/dragons-dogma-dark-arisen-ps4-xbox-one-launches-october-5-japan

Tagi: capcom Dragon's Dogma: Dark Arisen playstation 4 wideo

Nie przegap