Daniel Stroński Daniel Stroński 22.07.2017 10:00
Przegląd gier niezależnych #19 - Windjammers, Morphite, Comet Crash 2 i inne
347V

Przegląd gier niezależnych #19 - Windjammers, Morphite, Comet Crash 2 i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji, łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Windjammers (PS4/Vita)

Arcade'owa gra sportowa z wykorzystaniem freesbee, gdzie dwóch zawodników ściera się ze sobą na boisku do siatkówki. Oryginał z NEOGEO sięga 1994 roku, a teraz gra będzie dostępna zarówno na PS4, jak i PS Vicie. Mimo prostych założeń, produkcja wymaga opanowania rozgrywki i strategicznego planowania ruchów, a na konsolach Sony do zawartości sprzed ponad 20 lat dojdzie sieciowy multiplayer z rankingami.

Premiera wyznaczona została na przyszły miesiąc, 29 sierpnia.

Windjammers - zwiastun

 

Comet Crash 2

Trochę strategii czasu rzeczywistego, trochę tower defense'a. Po statycznej planszy poruszamy się latającym statkiem, który rozmieszcza rozmaite wieżyczki. Jednocześnie próbujemy sprawić, by nasze jednostki przedarły się przez systemy obronne wroga i zniszczyły jego bazę, w tle zbierając surowce i rozbudowując postawione wieżyczki. Twórcy przygotowali ponad 50 plansz oraz tryby sieciowych i lokalnych starć wieloosobowych, a także tryb kooperacji.

Premiera na amerykańskim PS Store zaplanowana została na 8 sierpnia. 

Comet Crash 2 - zwiastun

 

Marooners

Zbiór prostych minigier drużynowych, między którymi co chwilę się przełączamy. Raz uciekamy w dół ekranu przed zagrożeniem, innym razem rywalizujemy w zbieraniu znajdziek, by za chwilę ścigać się po platformach do góry planszy. Sekwencje trwają jakieś kilkanaście sekund, więc liczy się refleks. Do odblokowania przygotowano wiele postaci i unikalnych broni, a grać można w grupie do sześciu osób naraz - drużynowo lub nie.

Premiera planowana jest jeszcze na ten rok.

Marooners - zwiastun

 

Morphite

Pierwszoosobowa przygoda w kosmosie, gdzie wcielamy się w Myrah Kale próbującą odnaleźć tytułową substancję. By tego dokonać, odwiedzi rozmaite, losowo generowane planety, próbując radzić sobie z wrogo nastawionymi mieszkańcami i sekwencjami platformowymi. W międzyczasie użyjemy skanera do poznawania obcej flory i fauny, wykorzystując zdobywane informacje do ulepszania statku, swojego kombinezonu i broni.

Gra dostępna będzie 7 września tego roku.

Morphite- zwiastun

 

The Girl and the Robot trafi do pudełka

Przygodowa gra akcji, która z perspektywy trzeciej osoby opowiada historię dziewczynki uwięzionej w zamku. Bohaterka wydostaje się ze swojej celi, spotyka zepsutego robota, który do niej dołącza, i razem próbują stamtąd uciec. W grze znajdziemy masę zagadek logicznych, do rozwiązania których wykorzystamy unikalne zdolności obu postaci, będziemy walczyć ze strażnikami królowej, a dociekliwsi znajdą skryte podpowiedzi i odkryją sekret tego miejsca.

Premiera pudełkowej wersji zaplanowana została na 22 września. Cyfrowa wersja dostępna jest w PS Store od tego tygodnia w cenie 63 zł.

The Girl and the Robot - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: Comet Crash 2 DotEmu marooners Morphite PAON DP Inc. playstation 4 przegląd gier niezależnych The Girl and the Robot wideo Windjammers