Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 17.07.2017 17:57
EVO 2017 - garść świetnych wieści dla fanów BlazBlue i Marvel vs. Capcom: Infinite
373V

EVO 2017 - garść świetnych wieści dla fanów BlazBlue i Marvel vs. Capcom: Infinite

EVO 2017 przynosi kolejne ogłoszenia i zapowiedzi! Tym razem usatysfakcjonowani zostaną fani serii BlazBlue i osoby wyczekujące Marvel vs. Capcom: Infinite. Przygotujcie się też na powrót studia odpowiedzialnego za Street Fighter Ex.

EVO 2017 to cudowne wydarzenia i najważniejsza impreza w roku dla wszystkich fanów bijatyk. Tegoroczna edycja nie była tutaj wyjątkiem. Miłośnicy gatunku mogli podziwiać wspaniały pokaz umiejętności prezentowany na rozmaitych turniejach, ale to nie wszystko. Wydawcy i producenci wykorzystują inicjatywę do ważnych ogłoszeń i zapowiedzi! Poznaliśmy dzięki temu nową postać zmierzającą do Street Fighter V oraz występ złowrogiego Geese'a Howarda w Tekken 7. To tylko część niespodzianek.

Tekken 7 - poznaliśmy gościnną postać z drugiego DLC

BlazBlue: Central Fiction powraca! Nie za sprawą rozbudowanej edycji Extend, a poprzez nowe DLC. Legendarna seria bijatyk znajduje się co prawda w cieniu popularniejszych reprezentantów gatunku, ale ma grono swoich oddanych fanów. Sam się do nich zaliczam i razem z innymi użytkownikami od lat miałem nadzieję, że będzie mi dane zawalczyć jako Jubei! Bohater jest obecny w serii od pierwszej odsłony, ale nigdy nie był grywalny - pomimo próśb fanów domagających się o jego dodanie. Brak wojownika w składzie tłumaczono jego niewielkim wzrostem. Na szczęście to już nieaktualne i Jubei zasili ekipę BlazBlue w te wakacje. Będzie on dostępny do kupienia jako postać DLC do najnowszej odsłony serii - BlazBlue: Central Fiction dostępnej na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Blazblue: Central Fiction - zwiastun prezentujący Jubeia

To nie koniec dobrych wieści dla wielbicieli BlazBlue. Co prawda fabuła głównej serii została zakończona i długo nam przyjdzie czekać na pełnoprawną kontynuację, ale studio szykuje coś specjalnego dla swoich fanów. Przygotujcie się na BlazBlue: Cross Tag Battle!

Będzie to szalony cross-over, który pozwoli nam walczyć bohaterami serii BlazBlue, Persona 4 ArenaUnder Night In-Birth i... RWBY. Pytacie gdzie tutaj sens? Lepiej nie zaprzątać sobie tym głowy. Otrzymamy niezwykle efektowną bijatykę 2D z drużynowym system Tag. Uniwersum zderzy ze sobą cztery kompletnie odmienne i obce światy - pokręcona fabuła zadba już o stosowne wytłumaczenie. Konsolowa premiera nastąpi w 2018 roku.

Lista potwierdzonych postaci na dzień dzisiejszy to: Ragna i Jin (BlazBlue), Ruby Rose (RWBY), Hyde (Under Night In-Birth) oraz Yu Narukami (Persona 4 Arena)

BlazBlue: Cross Tag Battle

Marvel vs. Capcom: Infinite również miało pięć minut sławy na tegorocznym EVO. Twórcy ujawnili kolejnego zawodnika, który zasili skład wojowników. Do gry trafi więc Jedah Dohma z legendarnej serii Darkstalkers. Będzie to pierwszy występ tej postaci w serii Marvel vs. Capcom. Efekty jego ataków został nieco stonowane pod względem brutalności, ale i tak prezentuje się on świetnie. Wielka szkoda, że Capcom nie przygotuje nam pełnoprawnej odsłony szalonego Darkstalkers - jednocześnie jest to kolejna postać, która była ujawniona w przecieku. Możemy więc spokojnie założyć, że był on autentyczny i w przyszłości otrzymamy zwiastun prezentujący chociażby Nemezisa z Resident Evil 3.

Marvel vs. Capcom: Infinite - Jedah i Gamora

Na koniec nowa gra studia Arika - producentów niesławnego Street Fighter Ex. Studio jest w posiadaniu praw do swoich wykreowanych bohaterów, którzy wystąpili w trójwymiarowym odłamie Ulicznego Wojownika. Teraz zostaną oni wykorzystani i zasilą pulę wojowników nowej bijatyki. Ta powstaje tym razem bez udziału firmy Capcom. Premiera nastąpi w przyszłym roku i będzie to tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4. Twórcy zapowiedzieli też testy beta na rynek japoński. Nie pytajcie o tytuł gry - twórcy jeszcze sami nie zdecydowali jak nazwą swoją bijatykę. Poniżej zwiastun, na którym potwierdzono obecność Skullomania z Street Fighter Ex i parę innych zawodników

Arika - nowa tajemnicza bijatyka

Źródło: EVO 2017

Tagi: Arc System Works Arika blazblue cross tag battle BlazBlue: Central Fiction Capcom dlc evo 2017 Marvel vs. Capcom Infinite PQube wideo