Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.07.2017 14:35
Dragon Quest XI prezentuje się bajecznie! Nowa galeria i film otwierający grę
823V

Dragon Quest XI prezentuje się bajecznie! Nowa galeria i film otwierający grę

Dragon Quest XI to najnowsza odsłona serii popularnej zwłaszcza w Japonii. Gra ma najpierw pojawić się w Japonii, a dopiero później u nas. Tymczasem możemy sprawdzić jak prezentuje się film otwierający grę.

Dragon Quest XI to wielki powrót serii na stacjonarne konsole. Ostatnią tak wielką odsłonę dostaliśmy w 2005 roku na PlayStation 2. Po niej pojawiła się dziewiąta odsłona, ale znacznie mniejszych rozmiarów i wydana (również u nas) na Nintendo DS. Dziesiąta odsłona to MMORPG, którego na naszym rynku niestety nie ma. Z tego co się do tej pory dowiedzieliśmy wynika, że "jedenastka" doczeka się wielu usprawnień rozgrywki względem poprzedników i będzie wspierana przez PlayStation 4 Pro, co ma zapewnić jakość obrazu na poziomie 4K.

Dragon Quest XI będzie w pełni wspierane przez PS4 Pro

Dragon Quest XI ma opowiedzieć nam o chłopcu będący reinkarnacją legendarnego bohatera, który niegdyś uratował świat. Młodzieniec wyrusza na przygodę życia, aby odkryć o sobie prawdę. Na poniższym wideo możemy sprawdzić film otwierający grę i jak przystało na Square Enix, prezentuje się naprawdę świetnie. Co prawda postacie głosu w grze nie mają, nawet jeśli chodzi o animację CGI, ale pokazane sceny wystarczą aby móc rozeznać się w początku opowieści.

Dragon Quest XI na filmie otwierającym grę

Dragon Quest XI ma pojawić się 29 lipca 2017 roku, ale tyczy się to premiery w Japonii. My na swoją będziemy musieli jeszcze poczekać. Na dzisiejsze standardy gra będzie nieco archaiczna, ale względem poprzedników doczeka się kilku usprawnień - pojawią się nowe możliwości w poruszaniu się jak choćby skakanie. Sam system walki nieco odejdzie od tradycji serii i przybliży się do tego co znamy z choćby Ni no Kuni - brak kontroli nad wszystkimi postaciami i aktywnie mijający czas. Na deser, w poniższej galerii paczka nowych zrzutów ekranu.

Tagi: