Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.07.2017 08:53
Kingdom Hearts 3. Nowe informacje o postaciach i rozgrywce
493V

Kingdom Hearts 3. Nowe informacje o postaciach i rozgrywce

Kingdom Hearts 3 pojawiło się ostatnio na D23expo, gdzie został ujawniony nowy świat znany z animacji Toy Story. Oprócz tego potwierdzone zostało, że gra pojawi się w 2018 roku i pojawiło się kilka nowych informacji.

Kingdom Hearts 3 to najnowsza odsłona serii łączącej w sobie światy znane z disnejowskich animacji i gier z serii Final Fantasy i czasem innych należących do Square Enix. Ma ona zakończyć wątek Xehanorta, z którym Sora i przyjaciele walczą od bardzo dawna, ale niekoniecznie znaczy to, że będzie to ostatnia część serii. Ostatnio twórcy gry pojawił się na D23expo i ujawnił nowy zwiastun, na którym możemy podziwiać świat nawiązujący do Toy Story.

Kingdom Hearts 3 - Data premiery i nowy świat!

Podczas wydarzenia, redakcje Game Informera oraz IGN mieli możliwość porozmawiania z Tetsuyą Nomurą - twórcą Kingdom Hearts 3. Dzięki temu dowiedzieli się, że w najnowszej odsłonie serii pojawi się druga grywalna postać, ale póki co nie zostało ujawnione kim będzie ta postać. Podobne przypadki miały już miejsce w serii, kiedy to mogliśmy się wcielić w Riku, Roxasa czy dwóch przyjaciół Ventusa.

Dowiedzieliśmy się też, że do trójki bohaterów będą mogły dołączyć jeszcze dwie postacie, aby pomóc w walce. Założeniem twórcy jest skorzystanie z mocy sprzętu i zrezygnowanie z D-Link znanego z Birth By Sleep, który pozwalał chwilowo zmienić styl walki na ten, z którego korzysta jedna z napotkanych postaci. Postawienie sprawy w ten sposób wiązało się ograniczeniami PSP, ale na PlayStation 4 podobnego problemu nie będzie - wychodzi więc na to, że będziemy mogli wezwać na chwilę dodatkowe dwie postacie do walki.

Nomura ujawnił również, że powrócą statki Gummi, ale na ten moment nie mógł zdradzić większej ilości informacji. Twórca jednocześnie przyznał, że jego zespół stara się opracować nowe elementy mechaniki lub usprawnić te, które już się pojawiły. Może w końcu przeloty tymi statkami będą na poziomie, bo jak dotąd były najgorszym elementem gry.

Tetsuya Nomura ujawnił, że wydarzenia jakie rozegrają się w świecie Toy Story nie będą ściśle powiązane z animacjami. Pixar zażyczył sobie, aby deweloperzy opowiedzieli własną historię, aniżeli lekko przerobili to co widzieliśmy w filmie. Będzie to więc swoistą kontynuacją Toy Story 2. Swoją drogą twórca już od momentu pojawienia się Kingdom Hearts 2 chciał stworzyć świat Toy Story na potrzeby serii. Przy okazji ujawnione zostało, że twórcy postarają się sprawić, aby każdy ze światów był wyjątkowy i wiązać się to będzie również z charakterem rozgrywki - dlatego w świecie Toy Story będziemy mogli strzelać z użyciem zabawek, co widać na poniższym zwiastunie.

Kingdom Hearts 3 ma pojawić się w 2018 roku, ale nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie.

Kingdom Hearts 3 na zwiastunie świata Toy Story

 

Źródło: http://gematsu.com/2017/07/tetsuya-nomura-kingdom-hearts-iii-second-playable-character-bigger-parties-toy-story-world

Tagi: Kingdom Hearts III PlayStation 4 Square Enix