Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.07.2017 17:24
PES 2018 - wszystkie informacje o otwartej becie
987V

PES 2018 - wszystkie informacje o otwartej becie

PES 2018 w tym roku decyzją Konami otrzyma otwartą betę, która pozwoli przetestować sieciową rozgrywkę, czyli aspekt do tej pory najczęściej kulejący w tej świetnej serii. Beta startuje niedługo, więc czas poznać jej detale.

PES 2018 nie będzie rewolucją w rozgrywce, raczej ewolucją tego, co Konami praktykuje od trzech odsłon. Zmiana silnika na Fox Engine pozwoliła nie tylko na stworzenie realistycznej oprawy graficznej, ale także na dopracowanie modeli postaci wraz z animacjami. I to ten aspekt ma zostać ponownie mocno poprawiony, czym japońska firma chwali się od momentu zapowiedzi. Oczywiście nie to jest najważniejsze w piłce nożnej, więc poprawki czekają też sztuczną inteligencję komputerowego rywala, a także rozbudowę sieciowych trybów.

PES 2018 ma nową gwiazdę na okładce. Kogo?

I to właśnie z tego powodu Konami udostępni jeszcze w tym miesiącu otwartą betę Pro Evolution Soccer 2018. Kiedy? 20 lipca w PS Store pojawi się do ściągnięcia klient bety PES 2018. Konami udostępni w becie dwa tryby - sieciowe 1 na 1 oraz 3 na 3. Dostępne będą dwie drużyny - Brazylia i Francja, a także dwa rodzaje pogody - bezchmurnie i deszczowo. Mecze rozegramy na jednym stadionie - Neu Sonne Arena. Do rozgrywania spotkań nie będziemy potrzebowali aktywnej usługi PlayStation Plus. Beta zakończy się 31 lipca.

Czy Konami w tym roku odbierze część tortu swojemu odwiecznemu rywalowi - serii FIFA od EA Sports? Szczerze w to wątpimy. Kanadyjczycy mają wyłączność na licencje, mają ogromne fundusze na marketing, tryb FUT, który jest głównym motorem napędowym sprzedaży gry i dochodów po premierze. Konami ma swój myClub, ale nie jest on aż tak popularny jak FUT. Japończycy za to śmiało mogą powalczyć w kwestii rozgrywki i oprawy wizualnej, tym bardziej, że już rok temu w opinii wielu wygrali z FIFA 17. Nie na darmo mówi się, że PES jest dla dla prawdziwych fanów piłki nożnej, a FIFA dla graczy niedzielnych, których interesuje to jak wyglądają stadiony, niż to czy piłkarze dobrze się ruszają.

PES 2018 - oficjalny zwiastun gry

 

Tagi: beta konami playstation 4 Pro Evolution Soccer 2018