SKLEP
Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 14.07.2017 12:36
Metal Gear - jak mógłby wyglądać remake dwóch pierwszych gier?
1391V

Metal Gear - jak mógłby wyglądać remake dwóch pierwszych gier?

Seria Metal Gear obchodzi obecnie 30. urodziny. Świętuje to nie tylko sam ojciec serii, ale również społeczność fanów. Jeden z nich przygotował modyfikację Metal Gear Solid V, która pokazuje nam jak mógłby wyglądać klasyczny Metal Gear w nowych szatach.

Metal Gear trafiło na rynek dokładnie 13 lipca 1987 roku i wprowadziła swoistą rewolucję, zwłaszcza wśród gier nastawionych na skradanie. Hideo Kojima zadbał o ulepszoną inteligencję przeciwników, wyjątkową fabułę i nowe możliwości w obsługiwaniu postaci - mogliśmy nie tylko biegać i strzelać, ale również czołgać się albo przemieszczać pod kartonem. W następnej kolejności pojawiła się druga część gry, która poszła o krok dalej. Lepsza grafika, bardziej złożona fabuła i więcej możliwości w skradaniu się.

Metal Gear - 30. urodziny serii

Najpopularniejszą i najbardziej cenioną odsłoną jest Metal Gear Solid wydany w 1998 roku na pierwsze PlayStation. Dla wielu i w tym również mnie, jest to gra przełomowa, która do dzisiaj nie ma sobie równych jeśli chodzi o wyważenie rozgrywki i filmowości - oba te elementy są idealnie oddzielone. Kolejne części mniej lub bardziej bazowały na schematach znanych z "jedynki" i dopiero w czwartej części pojawiły się znaczące zmiany - swobodna obsługa kamery, możliwość biegania w kuckach i bardziej otwarta struktura rozgrywki przy jednoczesnym zachowaniu filmowości.

Metal Gear Solid V przerobiony na Metal Gear z 1987 roku

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to dla wielu fanów przykład na to jak zepsuć wyjątkową serię. Twórcy zdecydowali się na stworzenie gry dla wszystkich - dostaliśmy więc otwarty świat, masę nieznaczących misji i fabułę podaną na kasetach do odsłuchania wewnątrz gry. Gdyby tego było mało, wiele z zapowiadanej zawartości nie trafiła do gry.

Jaka by "piątka" nie była, jest często modyfikowana. Ostatnim tego przykładem jest mod zaprezentowany dwa dni temu na kanale niejakiego CapLag który przygotował urodzinową modyfikację. Przy okazji pokazał jak mógłby wyglądać potencjalny remake Metal Gear i Metal Gear 2: Solid Snake. Co prawda nie wszystkie fragmenty możemy traktować na poważnie. Jest młody Snake, którym pewnie nie tylko ja nie zdążyłem się nacieszyć, zanim gwiazdą serii stał się Big Boss. Jest epicka walka z Metal Gearem, jest też Big Boss... choć w nieco innej formie niż się spodziewacie. Szkoda, że nie możemy liczyć na prawdziwy remake tych gier. Konami woli stworzyć przepięknie odnowione scenki na potrzeby... Pachinko.

Tagi: Kojima Productions konami metal gear solid v: the phantom pain mod playstation 4 wideo