Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 13.07.2017 09:57
Final Fantasy XII: The Zodiac Age - zwiastun premierowy
345V

Final Fantasy XII: The Zodiac Age - zwiastun premierowy

Final Fantasy XII: The Zodiac Age miało swoją premierę we wtorek, ale nic nie stoi wydawcy na przeszkodzie, aby z lekkim opóźnieniem opublikować świetny zwiastun.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age to kolejny remaster przygotowany przez Square Enix. Podobnie jak w przypadku wszystkich kolekcji HD z serii Kingdom Hearts, i tutaj mamy do czynienia z wersją, która nigdy nie była dostępna poza Japonią. Mowa o International Zodiac Job System, który w odróżnieniu od znanej nam wersji, ograniczał klasy do wybranych dla każdej postaci i dodawał tryb Trials, w którym walczymy z coraz silniejszymi przeciwnikami na kolejnych poziomach.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age. Długa rozgrywka z okazji premiery!

Final Fantasy XII: The Zodiac Age jako remaster dodaje jednak trochę od siebie. Każda z postaci będzie miała drugą klasę do wyboru. Na przykładzie Final Fantasy VII wydanego na PS4 otrzymamy też możliwość przyspieszania rozgrywki oraz funkcję automatycznego zapisu. Cała ścieżka dźwiękowa została nagrana na nowo, więc przy okazji pojawia się 8 całkiem nowych kompozycji. Pojawił się nowy zwiastun, na którym pokazano wszystkie elementy - część scenek fabularnych oraz złożoną rozgrywkę. No i jak zwykle - bardzo zachęca do sprawdzenia samej gry.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age na zwiastunie premierowym

Final Fantasy XII: The Zodiac Age może wyglądać jak gra MMO, ale fabuła również jest ważnym elementem tej odsłony. Wcielamy się w rolę Vaana, który pragnie zostać podniebnym piratem - obecnie mu jednak do tego daleko, bo klepie biedę mieszkając w slumsach Rabanastre. Wkrótce jednak natrafia na okazję życia i marzenia stają się bardziej rzeczywiste niż kiedykolwiek. Więcej zdradzać nie będę, ale od siebie dodam, że gra pod każdym względem jest naprawdę świetna. Na PlayStation 2 spędziłem z nią ponad 300 godzin i jedynym czego mi się nie udało, było odpalenie wszystkich ataków Mist dla jednego z wewnętrznych trofeów w grze.

Tagi: Final Fantasy XII: The Zodiac Age playstation 4 Square Enix wideo