Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 12.07.2017 19:49
Life is Strange: Before the Storm skupi się na charakterze Chloe
451V

Life is Strange: Before the Storm skupi się na charakterze Chloe

Life is Strange: Before the Storm otrzymało krótki materiał wideo. Twórcy dzielą się z fanami nowymi informacjami i opowiadają o grze. Tym razem skupiono się na różnicach między poprzednią historią. Twórcy obiecują też, że przygoda będzie zaskakująca - pomimo tego, że fani znają los bohaterek.

Life is Strange: Before the Storm to prequel bardzo docenionej gry epizodycznej stworzonej przez Dontnod. Oryginalni twórcy pracują nad pełnoprawną kontynuacją oraz grą Vampyr. Pracę nad Before the Storm powierzono więc nowej ekipie, która skorzysta z narzędzi specjalnie opracowanych na potrzeby fabularnych gier.

Life is Strange: Before the Storm to gra na kilka godzin

Life is Strange: Before the Storm osadzi akcji przed główną historią z poprzedniej gry. Tym razem na pierwszy plan wyskoczą dziewczyny w postaci Chloe i Rachel. Poznamy lepiej ich relację, o której słyszeliśmy w macierzystym Life is Strange - nie do końca trafia do mnie ten pomysł. Nie jestem w tym przeświadczeniu odosobniony i część fanów zastanawia się, czy gra nie utraci nic ze swojego uroku. Wszak będziemy od początku znać przeznaczenie bohaterek. Pewne aspekty lepiej też pozostawić między wierszami. Twórcy uspokajają, że temat "życia i śmierci" oraz historia pewnego pokoju nie będą tematem przewodnim. Opowieść nadal ma zaskakiwać i opierać się na czymś innym niż do tej pory. Będzie to więc doświadczenie, które podąży w niespodziewanym kierunku.

Life is Strange wrzuciło nas w skórę Max. Bohaterka posiadała zdolność cofania czasu. Twórcy korzystali więc gęsto z teorii chaosu oraz efektu motyla przedstawiając nam skutki decyzji ingerowania w oryginalny przebieg czasu i przeznaczenia. Chloe nie jest tego częścią, więc twórcy zastanowili się co jest unikalne w jej postrzeganiu świata. Charakter dziewczyny porównano do buldożera, który niszczy przeciwności losu na jakie trafi i tworzy w ten sposób konsekwencje oraz destrukcyjny wpływ. To będzie jednym z punktów zaczepienia nowej opowieści - skutki tworzone przez jej temperament 

Premiera Life is Strange: Before the Storm odbędzie się w dniu 31 sierpnia.

Źródło: Twitter (Life is Strange)

Tagi: Deck Nine Games Life is Strange: Before the Storm playstation 4 Square Enix wideo