Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.07.2017 12:09
Metroid kolejną animacją na Netfliksie?
376V

Metroid kolejną animacją na Netfliksie?

Czteroodcinkowa Castlevania na Netfliksie zachwyciła nie tylko nas, ale ogromną rzeszę graczy i serialowych entuzjastów. Już teraz wiemy, że dostaniemy drugi, 8-mio odcinkowy sezon. Adi Shankar, odpowiedzialny za projekt pracuje też nam animowanymi przygodami Asasynów, a jego kolejnym projektem może być Metroid.

Castlevania, która pojawiła się kilka dni temu w formie 4-odcinkowego, pilotażowego startu serialu zachwyca. Ludzie chwalą kreskę animacji, dorosłe podejście do przedstawionej historii i jak na razie - wierność materiałowi źródłowemu. Adi Shankar sam jest graczem i wielkim fanem, więc wykazuje odpowiednie podejście do tworzonego przez siebie serialu. Potwierdził od razu po premierze, że dostaniemy drugi sezon na który złoży się 8 odcinków. Później, debiutować ma utrzymany w podobnym stylu serial o Asasynach z serii Ubisoftu - Assassin's Creed.

Castlevania to najlepsza adaptacja serialowa gry. Nasza recenzja pierwszego sezonu

Jednak Shankar ma w głowie kolejne pomysły, które chętnie przeniesie na mały ekran. W rozmowie z redaktorem Nintendolife z okazji wypuszczenia serialowej Castlevanii, Shankar zdradził którą grową markę najchętniej przeniósłby do świata seriali. Reżyser wykazuje największe zainteresowanie marką Metroid, która w jego opinii idealnie nadaje się na dorosły, brudny i dosłowny serial.

Chciałbym zaadaptować Metroida w takim samym, mrocznym i poważnym stylu.

Skoro są chęci, to tylko brakuje inicjatywy Nintendo, które zgodziłoby się na taką formę promocji swojej marki. Czy to się uda? Mając na uwadze, że w trakcie E3 firma zapowiedziała Metroid Prime 4, to stworzenie serialu, który by rozreklamował grę wśród młodszych graczy nie byłoby wcale tak głupim pomysłem. Tym bardziej, że materiał źródłowy nadaje się idealnie do tego typu produkcji.

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2017/07/feature_castlevania_show_producer_adi_shankar_on_respecting_fandom_and_future_seasons

Tagi: adi shankar Metroid netflix