Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 11.07.2017 14:22
Remake Spyro nie zostanie stworzony przez oryginalnych twórców
846V

Remake Spyro nie zostanie stworzony przez oryginalnych twórców

Spyro to obok Crash Bandicoot najpopularniejsza platformówka i w swoim czasie maskotka PlayStation. Jeśli mamy doczekać remake'u to tylko jeśli Activision się na to zdecyduje.

Spyro the Dragon pojawiło się w 1998 roku na pierwsze PlayStation. W odróżnieniu od Crash Bandicoot cechowało się otwartymi poziomami i było bardziej nastawione na zbieractwo. Przy okazji było też znacznie prostsze - no chyba, że mówimy o końcowych poziomach czy niektórych walkach z bossami. Po niej pojawiły się kolejne dwie części i były jeszcze lepsze od pierwszej. Trylogia stworzona przez Insomniac Games na zawsze zapisała się we wspomnieniach graczy.

Crash Bandicoot wraca, wróci też Spyro?

Spyro w późniejszym czasie przeniosło się na PlayStation 2, ale kolejne odsłony nie były już tworzone przez oryginalnych twórców. Gry z fioletowym smokiem na PS2 nie były już tak popularne i być może chodziło tu o odtwórczość, a może po prostu te gry były gorsze. Sytuacja podobna jak z Crashem. Tak czy siak, marka w końcu wpadła w ręce Activision i jeśli remake miałby powstać, to tylko wtedy jeśli wielki wydawca się na to zdecyduje. Przypominamy, że posiada prawa również do marki Crash Bandicoot - nowa trylogia sprzedaje się wyśmienicie, więc możemy spodziewać się również Spyro. To co jest pewne - podobnie jak trylogia z jamrajem nie zostanie ona stworzona przez oryginalnych twórców, o czym oni sami powiedzieli na twitterze.

Skoro nową trylogię Crasha stworzyło Vicarious Visions i odwaliło tak świetną robotę, być może oni wezmą się również za nowe Spyro. Pracowali już przy grach z serii Skylanders gdzie smok również się pojawiał. Jeśli chodzi o Insomniac Games to są to deweloperzy znani jeszcze z serii Ratchet and Clank czy Resistance.

Pierwsza trylogia Spyro to dla mnie absolutny mistrz gatunku. Nie do końca powinienem wybierać, bo nic nie stoi na przeszkodzie żeby lubić kilka gier jednocześnie, ale gry o smoku zawsze stawiałem wyżej nad te z jamrajem. Zwłaszcza trzecią odsłonę jaką jest Spyro: Year of the Dragon, którą czasem ogrywam do dzisiaj. Wy pewnie też chcielibyście remake Spyro. Jak wspominacie serię?

Spyro the Dragon - wideo przedstawiające pierwszy poziom

 

Źródło: http://www.psu.com/news/33455/spyro-the-dragon-ps4-release-down-to-activision

Tagi: Activision Insomniac Games remake spyro