Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 11.07.2017 08:52
Dragon Quest XI będzie w pełni wspierane przez PS4 Pro
560V

Dragon Quest XI będzie w pełni wspierane przez PS4 Pro

Dragon Quest XI będzie kolejną grą wspieraną przez PlayStation 4 Pro. Oprócz tego dowiedzieliśmy się sporo o innych elementach, jak chociażby możliwości nagrywania z użyciem funkcji Share czy możliwości w zmianie wyglądu bohatera.

Dragon Quest XI pojawi się w Japonii 29 lipca, ala ma trafić również do nas - nie żeby było to wielkim zaskoczeniem, ale mimo wszystko zachwyt jest. Ostatnim razem dane nam było zagrać w pełnoprawną odsłonę serii na PlayStation 2, na które zostało wydane świetne Dragon Quest VIII. Na PlayStation 4 z kolei pojawiło się kilka odsłon pobocznych i choć są udane, sami chyba przyznacie, że lepiej dostać taką "jedenastkę". Tym bardziej, że zapowiada się naprawdę świetnie.

Dragon Quest XI. Wielka przygoda z gatunku jRPG trafi na zachód!

Dowiedzieliśmy się sporo nowego o Dragon Quest XI. Wiemy, że posiadacze PlayStation 4 Pro będą mogli cieszyć się rozdzielczością do 4K, choć szczegółów w innych kwestiach jak płynność jeszcze nie znamy - choć ja bym się spodziewał w takim przypadku stałych 30 klatek na sekundę.

Kolejne informacje dotyczą imienia protagonisty Dragon Quest XI. Jak się można spodziewać, wybierzemy je na początku, a później już nie będziemy mogli zmienić. Jeśli chodzi o wygląd będzie tak jak w ósmej części - nie zmienimy bohaterowi ani fryzury, ani ubioru, chyba że otrzymamy zbroję, która ten wygląd zmienia.

Wiemy też, że podczas przechodzenia Dragon Quest XI będziemy mogli zachować 9 stanów gry na różnych slotach. Nie rozumiem po co to ograniczenie, ale z drugiej strony lepiej 9 niż na przykład 3. Tak jak w poprzednikach, grę będziemy zapisywać w kościele, ale będzie też automatyczny zapis.

Na wstępie wspominałem o funkcji Share. Podczas grania w Dragon Quest XI na ogół będziemy jej mogli swobodnie używać na użytek własny, aczkolwiek Square Enix zażyczyło sobie abyśmy ostrzegali przed spoilerami. Jeśli chodzi o muzykę i nagrania gdzie jest mocno wyeksponowana - tutaj są pewne ograniczenia, tak jak ma to miejsce w wielu innych przypadkach. Niektóre ze scen będą zablokowane do nagrywania i jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt, i tak nie będziemy mogli tych fragmentów umieszczać. Square Enix jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia lub zablokowania nieodpowiednich treści w trybie natychmiastowym.

Pamiętacie szum jaki wywołały ograniczenia związane z udostępnianiem materiałów z Persona 5? Tutaj na szczęście tylu ograniczeń nie ma i wciąż będziemy mogli swobodnie cieszyć się filmikami mającymi pomóc w przejściu gry. Czy to będzie konieczne dopiero się okaże, ale podejrzewam, że gra raczej specjalnie trudna nie będzie.

Tymczasem czekamy na więcej informacji o premierze w Europie i oglądamy poniższy zwiastun.

Dragon Quest XI na oficjalnym zwiastunie

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/dragon-quest-xi-ps4-pro-support-4k-video-sharing-guidelines/

Tagi: Dragon Quest XI: In Search of Departed Time ORCA Inc. playstation 4 Square Enix