Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.07.2017 14:33
Animacje w Mass Effect Andromeda vs Bioware - runda 10
1133V

Animacje w Mass Effect Andromeda vs Bioware - runda 10

Mass Effect Andromeda zostanie zapamiętane przede wszystkim z wyjątkowo nieudanego startu. Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier EA startując, koncertowo zaryła twarzą o glebę stając się kopalnią memicznych filmików i GIF-ów. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że Bioware dalej walczy z animację i próbuje z nią coś zrobić.

Od premiery Mass Effect Andromeda minęły cztery miesiące. W tym czasie Bioware wypuściło kilka łatek, które zająć miały się problemami na które narzekali gracze wskazując gigantyczne problemy z mimika postaci, błędami w animacji czy wiele dziwnych rozwiązań, które czyniły  rozgrywkę mniej przyjemną niż być powinna. Bioware wsłuchując się w głosy zabrało się do łatania gry i każda aktualizacja zajmowała się w jakimś stopniu błędami z animacją. Oczywiście nie poprawiono jej do końca, bo ważniejsze okazały się takie poważne braki jak uczynienie z jednej postaci biseksualisty i dodanie opcji homoseksualnego romansu z nową rasą.

Pełna lista zmian aktualizacji 1.09 w Mass Effect Andromeda

Aktualizacja 1.09 pojawiła się kilka dni temu i tym razem Bioware znowu postanowiło coś zrobić z animacjami i reżyserią niektórych scenek w których Sara Ryder krzywiła swoją dziwnie wymodelowaną twarz, co radowało osoby tworzące kompilacje wpadek z tej gry. Co zrobił deweloper? Poprawił mimikę? Zmienił animację? Nie. Bioware uznało, że nikt nie będzie się nabijał z postaci jeśli totalnie przemodeluje się scenkę tak, by nie pokazywała bohaterów.

Sprawdził to YongYea, który od pewnego czasu śledzi każdą zmianę wprowadzoną przez Bioware do swojej gry. Przy aktualizacji 1.09 zmienili reżyserię sceny, oświetlenie w niej, ustawienia kamery i nawet troszkę ruszyli animację postaci by wyglądała chociaż trochę bardziej naturalnie.

Co Bioware poprawiło w aktualizacji 1.09 do Mass Effect Andromeda?

Jakie jeszcze zmiany wprowadzono? Niektóre postaci dostały mniej gęste brwi, ruchy ust są naturalniejsze, ale nie u wszystkich postaci. I to generalnie wszystko w kwestii poprawiania najzabawniejszych błędów w grze. Ale to też nie powinno dziwić, gdyż według nieoficjalnych informacji, Bioware Montreal zostało zmniejszone do minimum, sporo pracowników przeniesiono do pomocy przy innych grach EA, a nad Mass Effect Andromeda pracuje mała grupka, która ma wypuszczać co jakiś czas kolejne łatki. DLC fabularne podobno zostało skasowane i dodatki wychodzić będą jedynie do gry sieciowej.

Źródło: YongYea@YouTube

Tagi: BioWare Montreal Electronic Arts mass effect andromeda PlayStation 4 wideo