redakcja@pssite.com [email protected] 11.07.2017 22:11
Witajcie na nowym PSSite!
11945V

Witajcie na nowym PSSite!

Nowa wersja PSSite to coś, nad czym pracowaliśmy od pewnego czasu. Mimo wielu przeciwności losu, różnych pomysłów i zmian wprowadzanych nierzadko na żywym organizmie - po kilku tygodniach oddajemy wam zupełnie nowy serwis w którym poza szatą graficzną zmieniło się sporo innych rzeczy.

To, co pierwsze rzuci się wam w oczy to bez wątpienia nowy wygląd serwisu. Poprzednia wersja trąciła myszą już w momencie jej odpalenia, więc mieliśmy wyjątkowo dużo do nadganiania. Jesteśmy świadomi, że nie każdemu od razu nowy layout się spodoba, ale według nas jest przejrzyściej i wygodniej, tym bardziej, że strona jest do teraz w pełni responsywna. Co to znaczy? Sama dopasowuje się do urządzeń na których będziecie ją czytać. Obojętnie czy to duże telewizory, laptopy, monitory 4K czy telefony z tabletami.

Co powinniście wiedzieć o stronie głównej? Nad treścią są trzy zakładki, które możecie przełączyć by szybko dostać się do recenzji, poradników i całej treści. Recenzje jak pewno zauważyliście - mają na głównym obrazku ocenę, dzięki czemu będziecie mogli układać sobie komentarze na temat naszych tekstów jeszcze przed kliknięciem w nie (tak, dobrze wiemy, że niektórzy tak robią ;)).

Trochę niżej znajdziecie dodatkowy boks z recenzjami i poradnikami, a jeszcze niżej coś zupełnie nowego nad czym pracowaliśmy najmocniej.

Ceny gier z PS Store

Tak, od teraz nie musicie opuszczać naszego portalu jeśli chcecie zobaczyć ile dana gra kosztuje w sklepie Sony. Pokazujemy poza zwykłą ceną, także te w promocji oraz dodatkowe zniżki dla PS+. Na specjalnej podstronie stworzyliśmy kilka segmentów - Najlepsze promocje, Przeceny dla posiadaczy PS+, gry dostępne w ramach abonamentu, listę wszystkich promocji oraz listę darmowych gier. Dla osób gustujących w preorderach mamy także zakładkę z grami dostępnymi w preorderze.

Klikając w ikonkę możecie od razu przenieść się do sklepu Sony by wybrać interesującą was grę. Ponadto na karcie gry (o tym trochę dalej) znajdziecie wykres cenowy w którym możecie sprawdzić ile dana gra kosztowała wcześniej.

Na ten moment w dziale promocji mamy grubo ponad 3000 tysiące gier z PS3, PS4 i PS Vita. Braki we wszelakich edycjach specjalnych i bundlach uzupełniamy na bieżąco, ale podstawy - są. W najbliższym czasie uzupełnimy także listę o klasyki z PSOne, PS2, gry z PSP i zapomniane PS Minis.

Wygląd karty gry

Przebudowaliśmy także wygląd karty gry, dodając w niej nowe opcje. Wcześniej zostało wspomniane, że obecny jest historyczny wykres cen danego tytułu w PS Store. Oprócz tego dodaliśmy opcję wpisania ile czasu zajęło wam ukończenie gry (musicie grę posiadać w waszej portalowej kolekcji), a także poziom trudności zrobienia platyny/100% (tutaj musi nasz system zaciągnąć trofea z danej produkcji). Czas ukończenia podajecie oczywiście w pełnych godzinach, a poziom trudności w skali 1-10. Z tego wyliczana jest średnia. Po starcie pojawi się m.in opcja zgłaszania poprawek na karcie gry jeśli zauważycie gdzieś błąd, lub będziecie chcieli przygotować opis gry.

Zupełnie nowa podstrona społeczności

Długo zastanawialiśmy się jak przebudować podstronę społeczności by zachęcić was do aktywniejszego korzystania ze strony. Poza więc wygodniejszym w korzystanie szałtboksem (możecie sobie go zwijać), dodaliśmy coś co jest połączeniem Twittera i Facebooka - tablicę aktywności. Możecie w niej publikować wasze wpisy, komentować je, a także zostawiać komentarze pod aktywnością innych. Ktoś zdobył platynę w grze - możecie napisać mu komentarz i pogratulować albo o coś z grą związanego zapytać. Strona zbiera powiadomienia i całość aktywności możecie podejrzeć także z waszego profilu.

Profil użytkownika

Oczywiście przebudowaliśmy także wygląd tej podstrony. Jednak by nadać większy sens posiadania konta w naszym portalu, dodaliśmy opcję tworzenia listy znajomych, a także wysyłania prywatnych wiadomości (do maksymalnie 10 osób w jednej). Zaproszenia do znajomych możecie wysyłać ze swojego profilu, lub wchodząc na czyjś profil i wybierając z menu po lewej - zaproś do znajomych. Z tego samego menu możecie też wysłać komuś wiadomość prywatną.


Oprócz tego oczywiście zmienił się wygląd każdej z podstron, więc zachęcamy do klikania i odkrywania nowości. Jeśli traficie w którymś miejscu na jakiś błąd - zgłaszajcie nam to (dokładnie opisując) w komentarzu lub wysyłając wiadomość na maila redakcyjnego lub przez prywatną wiadomość.

Czy to wszystko co mamy w planach? Oczywiście, że nie. Najbliższy czas przyniesie rzeczy, o których myślimy od pewnego czasu. Jeśli więc macie jakieś konkretne propozycje, lub czegoś wam wyjątkowo brakuje (gdzie jest jasna wersja strony wy huncwoty!!!??) - dajcie znać w komentarzu.

Na koniec chcielibyśmy także podziękować grupie użytkowników, która pomogła nam testować nową wersję strony przed jej premierą.

Tagi: nowe pssite pssite redakcja