Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 07.07.2017 19:44
Fallout 4. Twórcy pozwani na milion dolarów z powodu reklamy!
1088V

Fallout 4. Twórcy pozwani na milion dolarów z powodu reklamy!

Fallout 4 powraca za sprawą pozwu wytoczonego firmie ZeniMax. Jedna z reklam wykorzystywała utwór muzyczny The Wanderer. Teraz jej twórca upomina się o grube pieniądze, a powodem niezgody jest forma reklamy i jej ogólny wydźwięk.

ZeniMax będące właścicielem firmy Bethesda zostało pozwane przez Diona DiMucci, któremu nie spodobał się wydźwięk jednej z reklam, gdzie mogliśmy usłyszeć znany utwór tego muzyka.

Doom i Fallout na PS4 ze stałymi obniżkami ceny w PS Store

Powodem pozwu okazała się reklama z użyciem utworu The Wanderer. Artysta stwierdził, że zgodził się na użyczenie swojej twórczości, ale pod określonymi warunkami i po odpowiedniej konsultacji. Ta rzekomo nie miały miejsca i reklama wystartowała bez autoryzacji muzyka. Dion DiMucci domaga się odszkodowania od firmy w wysokości $1 miliona dolarów. Należy tu jednocześnie dodać, że umowa miała zaznaczone, że muzyk może odmówić wykorzystania swojego dzieła jeśli będą ku temu wyjątkowe powody

Fallout 4 - reklama Live Action z utworem The Wanderer

 

Pozew argumentowany jest charakterem reklamy. Muzyk zgodził się na użyczenie swojego utworu, bo myślał, że ta będzie przedstawiała zmagania o życie w kryzysowych i ekstremalnych sytuacjach. Stwierdził jednak, że jej ostateczna forma ukazuje mordowanie niewinnych w radosnej formie przypominającej sport. Zgadzacie się z tymi zarzutami?

Tagi: Bethesda Bethesda Softworks fallout 4 pozew reklama wideo Zenimax