Daniel Stroński Daniel Stroński 06.07.2017 14:04
The Tomorrow Children zaczyna zamykać serwery
510V

The Tomorrow Children zaczyna zamykać serwery

The Tomorrow Children to darmowy symulator trybiku maszyny komunistycznej free-to-play, który na rynku jest od niecałego roku. Wygląda na to, że gra długo już nie pociągnie.

The Tomorrow Children miało być oryginalną i ciekawą produkcją free-to-play, stanowiącą wirtualny gułag dla graczy. Wspólna praca i obrona miasteczka nie spotkały się jednak z najlepszymi ocenami i opiniami. W naszej recenzji gra otrzymała zaledwie 5,5/10, a inne media również nie były zbyt szczodre jeśli chodzi o swoje opinie.

Nasza recenzja gry The Tomorrow Children

Czyżby The Tomorrow Children miało kończyć działalność po niecałym roku obecności na rynku? Nie nastąpi to tak szybko, ale na to wygląda. Japoński oddział Sony zapowiedział wyłączenie tamtejszych serwerów 1 listopada tego roku. Paczki zawartości, za które płaci się prawdziwe pieniądze mają zostać wycofane pod koniec września. Jest to tym bardziej zaskakująca decyzja, gdyż akurat z Japonii pochodziło najwięcej graczy na serwerach gry, co mogło sugerować sporą popularność tego tytułu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

The Tomorrow Children - materiał z testów gry

Gra oficjalnie w sprzedaży była od 6 września 2016 roku, gdzie Sony oferowało płatne paczki przyznające nam wczesny dostęp do gry wraz z dodatkową zawartością przedmiotową, oraz zaproszeniami dla pięciu naszych znajomych, którzy mogli zacząć biegać z nami po świecie The Tomorrow Children bez czekania na w pełni darmową wersję. Jakiś czas później i ta ujrzała światło dzienne, ale... Sony nie przyłożyło się do promocji i mało kto zwrócił uwagę na ten tytuł. Może to niektórych zaskakiwać, gdyż swego czasu Sony mocno promowało inicjatywę F2P, której flagowym przedstawicielem było The Tomorrow Children.

Sony jednak po cichu wycofało się z tego segmentu rynku gier i zostawiło dewelopera - Q Games - samemu z walką o uwagę graczy. Studio starało się jak tylko mogło angażując społeczność, przeceniając grę, ale jak widać - na niewiele się to zdało. Jeszcze nie wiemy co z serwerami w USA i Europie, ale nie spodziewamy się, że te będą działać długo.

Źródło: http://www.siliconera.com/2017/07/06/tomorrow-children-terminate-service-japan-november-1/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Tagi: playstation 4 Q-Games Ltd. Sony Interactive Entertainment the tomorrow children