Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 05.07.2017 17:40
Japońska ofensywa gier NIS America!
375V

Japońska ofensywa gier NIS America!

Prezes NIS America nie żartował mówiąc ostatnio, że jego firma planuje jeszcze bardziej otworzyć się na zachodni rynek gier wideo. Podczas tegorocznej imprezy Anime Expo ogłoszono lokalizację wielu ciekawych tytułów, którym uda się zawędrować aż do Europy.

NIS America planuje istną ofensywę swoich japońskich gier. Powód do radości mają nie tylko użytkownicy PlayStation 4, ale i posiadacze zaniedbanego PlayStation Vita. Firma jako jedna z niewielu aktywnie wspiera przenośną konsolkę Sony i wciągu najbliższych miesięcy dostarczy jej właścicielom kilka produkcji.

Szef NIS America "Japoński rynek gier wideo ciągle się pomniejsza"

Yomawari: Midnight Shadows otrzymało datę premiery w Europie. Produkcja dotrze do nas w dniu 27 października. Będzie to kontynuacja bardzo udanego horroru, który w przeciwieństwie do poprzednika zadebiutuje również na stacjonarnej konsoli PS4.

Tytuł opowie historię dwóch przyjaciółek, które podczas pokazu sztucznych ogni zostają rozdzielone. Zadaniem gracza będzie odnaleźć drugą osobę i zmierzyć się z niebezpieczeństwem czającym w odmętach ciemności. Możemy ponownie liczyć na mroczną atmosferę i eksplorację tajemniczego miasteczka. Twórcy wprowadzają nowość w postaci etapów utrzymanych w perspektywie 2D. Całość cechuje się ślicznym i wyróżniającym stylem artystycznym.

Yomawari: Midnight Shadows - nowy zwiastun

 

Demon Gaze 2 dotrze do nas pod koniec roku. Jest to kontynuacja ciepło przyjęto dungeon crawlera, który zadebiutował w 2013 roku na konsoli PlayStation Vita. Produkcja również zawędruje na PS4 i będzie dostępna w limitowanej edycji kolekcjonerskiej, którą można kupić w sklepie NIS America Online Store.

Demon Gaze 2 - film otwierający grę

Rozgrywka ponownie skupi się na przemierzaniu lochów, gdzie jako Demon Gazer będziemy posiadać moc władania demonami. Te będzie można wzmacniać za pomocą fuzji. Tytuł ma dostać liczne ułatwienia dla osób nieobytych w gatunku. Twórcy chwalą się też rozbudowanymi opcjami więzi - poszerzanie relacji z członkami drużyny może prowadzić do wydarzeń randkowych. 

Penny Punching Princess pojawi się w 23 marca 2018 roku na konsoli PlayStation Vita. Trafimy do świata rządzonego przez kapitalizm, gdzie pieniądz jest władcą, a wszyscy mają obsesję na temat forsy. Grając jako chciwa księżniczka będziemy mogli zbierać monety, które następnie wydamy na przekupowanie wrogów, aby walczyli za nas. Rozgrywka będzie dynamiczną grą pełną akcji, ale i z elementami taktycznymi. Możliwe będzie aktywowanie i zastawianie pułapek. Tytuł okraszony będzie retro stylistyką i ogromną ilością rozbrajającego poczucia humoru.

Penny Punching Princess - zwiastun

 

The Longest 5 Minutes to kolejny tytuł przewidziany dla przenośnej konsoli PS Vita. Pozycja zadebiutuje na początku 2018 roku, co stanowi opóźnienie względem pierwotnie ustalonej daty. Tytuł będzie nietypowy, bo zacznie się od końca. W grze trafimy do myśli głównego bohatera, który jest w trakcie ostatniej walki z epicko złym władcą ciemności. Podczas poznawania opowieści i rozmowy z członkami drużyny oraz przeciwnikiem będziemy stopniowo odblokowywać nasze wspomnienia z przebytej podróży. Każde ze wspomnień rozgrywane będzie w 8-bitowym stylu staroszkolnych gier RPG. Ponownie możemy oczekiwać absurdalnego poczucia humoru, gdzie jednym z celów będzie sprawienie, aby główny bohater przypomniał sobie o nazwie swojego "ostatecznego ataku".

The Longest 5 Minutes - zwiastun

Źródło: Anime Expo 2017

Tagi: Demon Gaze 2 Penny Punching Princess playstation 4 playstation vita The Longest 5 Minutes Yomawari: Midnight Shadows