Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.07.2017 12:53
Dlaczego Crash Bandicoot N. Sane Trilogy wydaje się trudniejsze od oryginału?
3243V

Dlaczego Crash Bandicoot N. Sane Trilogy wydaje się trudniejsze od oryginału?

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy nie tylko zbiera świetne oceny oraz opinie graczy, ale też sprzedaje się fantastycznie. Wyjątkowo dobrze zrobione remake'i (albo remastery jak niektórzy je nazywają) nie są jednak pozbawione wad. Jedną z nich jest poziom trudności, który w opinii wielu jest zbyt wysoki.

Crash Bandicoot nie był nigdy przesadnie trudną serią. Wyzwanie przed graczem stawiała pierwsza odsłona, ale nie był to tytuł nie do ukończenia. Więc starszych graczy może dziwić narzekanie na poziom trudności w Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Jednak w tej całej krytyce jest punkt zaczepny, który może wskazywać nam dlaczego gra wydaje się trudniejsza. Powody mogą być dwa - inna detekcja kolizji oraz minimalnie szybsze opadanie Crasha przy skokach.

Darmowe avatary z Tekkena i Crasha Bandicoota w PS Store

Punkty detekcji kolizji są prawdopodobnie inne niż w oryginale, na co wskazuje jeden z użytkowników Reddita. Snuje on domysły, że zamiast zwykłych prostokątów z których zbudowano Crasha i Coco, postawiono na owalne obiekty, co sprzyjać ma ześlizgiwaniu się postaci z obiektów gdy stoimy na ich krawędzi.

Z jednej strony pozwala to na minimalne wydłużenie oddawanych skoków, z drugiej - wymaga wyuczenia się detekcji kolizji, która jest minimalnie inna od tego co widzi nasze oko.

Drugim problemem, który odkrył streamer DingDongTV jest szybkość opadania Crasha podczas skoków. W odsłonach z PS4 jest minimalnie szybsza, co może sprawiać problemy osobom mające spore doświadczenie w oryginale u których każdy element gry został zakodowany w głowie i wyuczony na pamięć. DingDongTV pokazuje również na swoim materiale ześlizgiwanie się z powierzchni przez inną detekcję kolizji.

Nie wiemy czy to błąd studia deweloperskiego, czy zamierzona zmiana. Niemniej - w Crash Bandicoot N. Sane Trilogy da się grać normalnie jeśli pozbędziemy się starych nawyków. I korzystając z okazji - nasza recenzja pojawi się jutro.

Źródło: https://twitter.com/DingDongVG

Tagi: