Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 03.07.2017 18:47
Radiant Historia: Perfect Chronology było tworzone z myślą o PlayStation Vita
294V

Radiant Historia: Perfect Chronology było tworzone z myślą o PlayStation Vita

Radiant Historia: Perfect Chronology o mały włos nie zadebiutowało na PlayStation Vita. Niestety, przez niefortunny los tak się nie stanie i posiadacze konsoli będą musieli obejść się smakiem.

Radiant Historia: Perfect Chronology to odświeżona i wzbogacona wersja gry, która według wielu krytyków i graczy jest jedną z najlepszych pozycji gatunku jRPG ostatnich lat. Tytuł został wydany pierwotnie na konsolę Nintendo DS, gdzie zebrał bardzo wysokie oceny na poziomie 85% i zyskał grono wiernych fanów. Rozgrywka korzystała ze znanego konceptu podróży w czasie, który w swoich założeniach przypominał odpowiednik z legendarnego Chrono Trigger oraz Chrono Cross. Gracze mogli cofać się w czasie i wpływać na przebieg wydarzeń, odczuwając efekt swoich akcji i podjętych decyzji. Produkcja trafi na zachód na początku 2018 roku na konsolę Nintendo 3DS. Studio planowało jednak wydać ją na PlayStation Vita, ale z powodu załamania sprzedaży sprzętu porzucono pomysł.

Wspomina o tym reżyser gry Mitsuru Hirata, który w wywiadzie potwierdził, że Radiant Historia: Perfect Chronology była oryginalnie planowana na inny, przenośny sprzęt i lata temu znajdowała się w produkcji. Pracę jednak wstrzymano ze względu na przygotowywanie Tokyo Mirage Sessions #FE dla Nintendo Wii U. Twórcy po latach powrócili do swojego pomysłu, ale musieli zmienić platformę docelową z powodu niewielkiej bazy użytkowników. Poniżej przedstawiono obrazek ukazujący efekt prac z 2010 roku przedstawiający wersję na PlayStation Vita.

Tym samym przez przypadkową zbieżność losu posiadacze PlayStation Vita stracili potencjalnie bardzo dobry tytuł i mocnego przedstawiciela gatunku jRPG. Wielka szkoda, zważywszy na to jak bardzo ten sprzęt potrzebował solidnych gier.

Radiant Historia Perfect Chronology - zwiastun

Źródło: http://personacentral.com/radiant-historia-perfect-chronology-originally-planned-ps-vita-eruca-hair/

Tagi: Nintendo playstation vita radiant historia: perfect chronology Video