Tomek Alicki Tomek Alicki 03.07.2017 16:43
Fantastyczne zwierzęta 2. Rozpoczęto produkcję, znamy obsadę i opis fabuły
420V

Fantastyczne zwierzęta 2. Rozpoczęto produkcję, znamy obsadę i opis fabuły

Fantastyczne zwierzęta mają dorobić się sequela. Jak się dzisiaj okazało, rozpoczęły się zdjęcia, lista aktorów została dopięta na ostatni guzik, a Warner Bros. opublikował nawet obszerne streszczenie fabuły.

Rozpoczęto produkcję drugiej części. Sequel nie ma jeszcze swojego oficjalnego tytułu, ale już przy okazji pierwszego filmu dowiedzieliśmy się, że Fantastycznym zwierzętom przyświeca długofalowy plan. Warner Bros. planuje serię składającą się z pięciu części. 

Jeżeli chodzi o obsadę nadchodzącego sequela, na pierwszym planie zobaczymy te same znajome twarze. Czwórka aktorska w postaci Eddiego Redmayne'aKatherine WaterstonALison Sudol oraz Dana Foglera powróci w pełnym składzie. Johnny Depp po raz kolejny wcieli się w rolę Gellerta Grindelwalda, a do zagrania nowej, kluczowej postaci, Albusa Dumbledore'a, wybrano Jude Law

Na plan powróci również Ezra MillerZoë Kravitz zagra kobietę z przeszłości Newta, a Callum Turner zostanie słynnym Theseusem Scamanderem, bratem głównego bohatera. Ponownie spotkamy również Claudię Kim. Reszta obsady składać się będzie z Williama NadylamanIngvara SigurdssonaÓlafur Darri Ólafssona oraz Kevina Guthriego. Przy okazji rozpoczęcia zdjęć opublikowano również nowy opis fabuły: 

J.K. Rowling napisała scenariusz do filmu, którego akcja rozpoczyna się w 1927 roku, kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł schwytać Gellerta Grindelwalda. Jednakże, wedle swoich wcześniejszych zapowiedzi, uwięziony czarodziej dokonał dramatycznej ucieczki i rozpoczął zbieranie kolejnych wyznawców. Jedyną osobą zdolną go powstrzymać jest jego dawny najlepszy przyjaciel, Albus Dumbledore. Dumbledore będzie potrzebował pomocy tego, któremu już raz udało się schwytać Grindelwalda, Newta Scamandera. Nowy cel ponownie łączy Newta z Tiną, Queenie i Jacobem. Ich misja będzie jednocześnie testem lojalności. Film poszerzy świat czarodziejów, przenosząc się z Nowego Jorku do Londynu i Paryża. Będzie również kilka ukłonów w stronę fanów Harry'ego Pottera.

Premiera Fantastycznych zwierząt 2 została zapowiedziana na 16 listopada 2018.

Źródło: https://www.comicbookmovie.com/fantasy/fantastic-beasts-2-starts-production-new-casting-additions-and-revealing-synopsis-unveiled-a152155

Tagi: Fantastyczne zwierzęta 2 Harry potter Jude Law Warner Bros. Eddie Redmayne