Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 03.07.2017 15:55
Assassin's Creed Origins z jeszcze większym światem niż dotychczas?
1166V

Assassin's Creed Origins z jeszcze większym światem niż dotychczas?

Assassin's Creed Origins to najnowsza odsłona bardzo popularnego cyklu o asasynach. Jej akcja osadzona ma być w Egipcie i według wypowiedzi twórcy świat gry ma być znacznie większy od tego co widzieliśmy dotychczas.

Assassin's Creed Origins ma zabrać nas do Egiptu i opowiedzieć początki bractwa. Według dostępnych informacji charakter gry ma nieco ulec zmianie. Walka ma bardziej skupiać się na akcji, a całościowo gra mocno zapożyczy z gatunku RPG. Okazuje się też, że rozmiar świata będzie znacznie większy od tego co mogliśmy zobaczyć w Assassin's Creed IV: Black Flag.

Assassin's Creed Origins - dlaczego osadzono akcję gry w Egipcie?

Redakcja Game Informer przepytała twórcę Assassin's Creed Origins zadając mu kilka kluczowych pytań - zarówno od redakcji jak i społeczności. Między innymi padło pytanie o rozmiar świata. Twórcy najłatwiej było porównać aspekt ten do najbardziej cenionej części czwartej.

Gdybym miał porównać do starszych gier, to nie dysponuję niestety określonymi danymi odnośnie Origins. Powiedziałbym jednak, że to dwa razy tyle co Havana znana z Black Flag. Co najmniej.

Ismail zdradził jednak, że nie rozmiar jest tu najważniejszy.

Mam na myśli, że to nie rozmiar, a zawartość świata ma znaczenie. Doświadczenia jakie płynąć będą ze zwiedzania go. Egipt jaki znajdzie się w Origins będzie żywy - miasta wypełniliśmy różnorakimi zadaniami, aby każde z nich było wyjątkowe.

W międzyczasie okazało się też, że niemal od początku gry zyskamy dostęp do całej mapy, ale najpierw konieczne będzie ukończenie czegoś w rodzaju wprowadzenia. Pojawiły się też pytania o współczesne elementy, ale odnośnie tego aspektu Ismail woli zatrzymać to do czasu premiery w tajemnicy, tak aby gracze poczuli zaskoczenie.

Assassin's Creed Origins - twórca gry przepytany przez społeczność i redakcję Game Informer

Assassin's Creed Origins pojawić się ma 27 października 2017 roku. Według wypowiedzi twórców gra jest już niemal gotowa, dzięki czemu mogą skupić się już na dopieszczaniu kolejnych elementów.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/podcasts/archive/2017/06/30/answering-assassins-creed-origins-lingering-questions.aspx

Tagi: assassin's creed origins playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo