Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.06.2017 19:59
PlayStation 5 będzie prawdziwą, nową generacją konsol
17460V

PlayStation 5 będzie prawdziwą, nową generacją konsol

PlayStation 5 według niektórych plotek pojawić może się już w 2019 roku. Inni wskazują, że będzie to 2020 rok, czyli w najgorszym wypadku mamy przed sobą jeszcze niecałe 2 lata aktualnej generacji konsol. Co dalej? Microsoft chce pójść w  cykliczne ulepszanie architektury, Sony - wręcz przeciwnie.

PlayStation 5 wydaje się być pieśnią odległej przyszłości. Jednak możemy być pewni, że w biurach inżynierów Sony od dawna toczą się rozmowy czym będzie nowa konsola japońskiej firmy. Niektórzy powtarzają, że dostaniemy niewiele mocniejszy od PS4 Pro sprzęt, inni liczą na zupełnie nową generację, będącą lepszą o kilka razy od tego co mamy teraz. I z wypowiedzi Shawna Laydena powinni najbardziej ucieszyć się ci drudzy.

Kiedy premiera PlayStation 5? Co znajdziemy w środku?

Layden w trakcie rozmowy z redaktorem niemieckiego serwisu golem.de przyznał, że PlayStation 5 nie będzie małym krokiem względem PS4 Pro. PS5 ma być zupełnie nową generacją sprzętu, a co za tym idzie - znacznie mocniejszym od tego, co mamy teraz za sprawą PS4 Pro. Jest więc to zupełnie inne podejście w porównaniu do Microsoftu, który przebąkuje od pewnego czasu, że kolejne konsole będą małymi krokami usprawniającymi 3-4 razy to, co firma ma na rynku.

PlayStation 5 w 2019? A może w 2020? Na to pytanie Shawn Layden nie odpowiedział, przyznając jednak, że jeszcze trochę czasu upłynie zanim poznamy następcę PS4. A co z PS4 Pro? Konsola będzie koegzystować, ale raz jeszcze otrzymaliśmy zapewnienie, że nie dojdzie nigdy do sytuacji w której pojawi się tytuł, który nie zadziała na PS4.

Źródło: https://www.golem.de/news/shawn-layden-im-interview-sony-setzt-auf-echte-ps-5-statt-auf-konsolenevolution-1706-128536.html

Tagi: Microsoft playstation 5 sony