Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.05.2017 15:03
Koniec produkcji PS3
1639V

Koniec produkcji PS3

PlayStation 3 oficjalnie wybiera się na emeryturę. Sony po 11 latach od premiery konsoli postanowiło wstrzymać produkcję nowych jednostek sprzętu. Co oznacza,że możemy oficjalnie uznać konsolę poprzedniej generacji za emerytowaną.

Na oficjalnej stronie PlayStation w Japonii, podstrona poświęcona najnowszemu (i jedynemu dostępnemu w sprzedaży) modelowi PS3 pojawiła się informacja o wstrzymaniu produkcji konsoli. Co to oznacza? Że sklepy nie otrzymają już żadnych dostaw poza tymi zaplanowanymi, a po wyprzedaniu magazynowych zapasów - kupno nowej konsoli ze sklepu będzie po prostu niemożliwe.

Jakie ma to przełożenie na rynek europejski? Podobne, gdyż Sony produkcje cały sprzęt w Azji. Więc po tym, jak sklepy wysprzedają wszystkie magazynowe zapasy i odbiorą ostatnie zamówienia - nowego wersji PS3 Super Slim już nie kupimy i zostaną używane wersje konsol.

Jest to kolejny krok do wygaszania PlayStation 3 chociaż konsolę będziemy mogli uznać oficjalnie za martwą po tym, jak Sony zakończy pełne wsparcie dla niej i ostatecznie, kiedyś wyłączy dostęp do PlayStation Store, tak jak było z PlayStation Portable (chociaż tu warto zaznaczyć, że kupione w cyfrowej dystrybucji gry nie przepadły).

Źródło: http://www.jp.playstation.com/ps3/hardware/cech4300c.html

Tagi: playstation 3 sony