Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.05.2017 11:00
Powstała nowa wersja przenośnego PlayStation 2
3442V

Powstała nowa wersja przenośnego PlayStation 2

Amatorskie modyfikacje konsol dawno poszły krok dalej i możemy znaleźć w Sieci przerobione na handheldy konsole stacjonarne. PlayStation 2 lata temu doczekało się przenośnej wersji, ale patrząc na zdjęcia - ciężko uznać stary design za coś wygodnego.

Z podobnego założenia wyszedł GmanModz, który postanowił stworzyć coś znacznie mniejszego niż modyfikacja BenaHecka sprzed kilku lat. Korzystając z postępu technologicznego, zwłaszcza z rozwoju druku 3D, GmanModz stworzył znacznie bardziej kompaktowe i ładniejsze PlayStation 2 w formie handhelda.

Projekt, którym pochwalił się na swoim kanale YouTube'owym nie jest skończony. Traktować trzeba go raczej jako dowód jego pracy i to w którym kierunku całość zmierza. Obudowa została stworzona w druku 3D jak już wspomniałem. Dzięki miniaturyzacji elektroniki udało się to włożyć w dosyć małą obudowę. Do tego zamontowano wbudowany port VGA, ale zrezygnowano z napędu DVD zastępując wczytywanie gier opcją z pendrive'a. Co ciekawe - znalazło się miejsce na karty pamięci.

W powyższym materiale autor na początku opowiada o elektronice, a później prezentuje działanie tego sprzętu. Oczywiście design sprzętu mógłby być lepszy, ale to już kwestia gustu każdego z osobna. Niemniej - całość jest wyjątkowo imponująca. Tym bardziej, że taki sprzęt może kiedyś pojawić się w sprzedaży.

Tagi: playstation 2 wideo