Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 25.05.2017 13:58
Wiedźmin z serialu Netflix - czy będzie podobny do tego z gier?
1519V

Wiedźmin z serialu Netflix - czy będzie podobny do tego z gier?

Wiedźmin dostanie swój własny serial, przy którym współpracuje Tomasz Bagiński ze swoim studiem Platige Image, Andrzej Sapkowski oraz producent filmowy Sean Daniel. Tomasz Bagiński został zapytany o wpływ gier na powstający serial.

Wiedźmin jako serial powstaje we współpracy Netflix, Sean Daniel Company, firmy Platige Image oraz Andrzeja Sapkowskiego, który twierdzi iż bez Tomka żaden serial oparty na jego książkach by nie powstał. Informacji jest niewiele - tym samym nie wiadomo nic o obsadzie czy poszczególnych reżyserach - poza tym, że co najmniej jeden odcinek ma zostać wyreżyserowany przez Bagińskiego.

Powstaje serial Wiedźmin od Netflix!

Tomasz Bagiński w wywiadzie udzielonym dla serwisu INN:Poland przyznał, że nie jest w stanie zignorować dorobku bardzo udanych gier z serii Wiedźmin. Dlatego postać Białego Wilka może przypominać tego, którego znamy z gier, ale twórcy chcą przede wszystkim podążać własną ścieżką.

Wiedźmin to gra wybitna, która udała się chłopakom z CD Projekt RED wyjątkowo. Znam dużą część tego zespołu i mam ogromy szacunek do ich pracy. Ale proza, którą napisał Andrzej Sapkowski daje możliwość innych interpretacji tej samej historii. Jestem pewien zatem, że nie istnieje zagrożenie, aby fani nie byli w stanie zaprzyjaźnić się czy polubić bohatera, który nie będzie kopią postaci znanej z gry. Oczywiście, można się spodziewać podobieństw, ale mogę zapewnić, że będziemy szukać swojej własnej ścieżki.

A jeśli chodzi o potencjalne porównania do "Gry o Tron" - komercyjnego sukcesu HBO - oto co sądzi Andrzej Sapkowski, który będzie konsultantem podczas powstawania serialu.

Gdy trzydzieści lat temu zaczęto publikować opowiadania i książki o wiedźminie, też mnie o to pytano. Z początku: czy nie boi się pan porównań z Lemem? Trochę później: czy nie boi się pan porównań z Tolkienem? Jeszcze później: czy nie boi się pan porównań z Conanem? Odpowiedź zawsze była podobna. Nie, nie boję się. A kto chce porównywać rzeczy nieporównywalne, ten kiep. A komu budzą się bezsensowne skojarzenia, ten też kiep.

Na ten moment jest za wcześnie, by mówić o dacie premiery i innych szczegółach na temat Wiedźmina od Netflix. Tymczasem przypominamy początek bardzo udanej trzeciej gry.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - początek gry

 

Źródło: http://innpoland.pl/134995,tylko-u-nas-sapkowski-i-baginski-o-serialowym-wiedzminie-nie-boimy-sie-konkurowania-z-gra-o-tron

Tagi: netflix Platige Image sean daniel company the witcher wiedźmin