Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.05.2017 22:53
Destiny 2 porzuca opowiadanie historii przez karty
507V

Destiny 2 porzuca opowiadanie historii przez karty

Destiny 2 porzuci system kart Grimoire, które w Destiny odpowiadały za przedstawienie historii i całego lore świata wykreowanego przez Bungie. Nikt nie ukrywa, że to był fatalny pomysł by wyłożyć to, co dla wielu jest w grach najważniejsze - historię.

Destiny w okolicach premiery była praktycznie pozbawione historii, którą gracz mógł poznać grając w grę. Jak później się okazało, z powodu wielkich problemów ze stworzeniem gry po restarcie całego projektu na rok przed premierą, nikt nie miał czasu by to co stworzono na potrzeby serii wkładać do gry. Postanowiono więc umieścić to wszystko na specjalnych kartach, które można było odblokować na stronie Bungie za postępy w grze.

Wszystko co do tej pory ujawniono o Destiny znajdziesz w tym miejscu

Ludzie pomysł krytykowali wskazując, że gdyby takie karty znalazły się bezpośrednio w Destiny - jeszcze miałoby to ręce i nogi. Dlatego totalnie nie dziwi nas, że Bungie mając tym razem dużo więcej czasu na stworzenie gry i napisanie dobrej historii postanowiło wyrzucić pomysł z kartami Grimoire do kosza. Potwierdził to w rozmowie z Forbesem Steve Cotton, odpowiedzialny w Bungie za kreację świata w Destiny 2.

Odpowiadając na zadane pytanie - nie, nie będziemy mieli kart Grimoire w Destiny 2. Powód jest prosty - chcemy całe lore przekazać graczowi wewnątrz gry. Chcemy by ludzie sami szukali informacji o świecie i ją znajdywali w grze. Cała historia opowiadana jest przez przeżywanie przygód, opowiadana przez kolejne postaci, poznawana przez misje z kampanii i elementy, które może zeskanować nasz Duch.

Cóż, lepiej późno niż wcale. Oby tylko historia, którą nam Bungie chce przedstawić była interesująca. Bo samą kreacją świata serc się nie kupi.

Destiny 2 - pierwszy pokaz rozgrywki

 

Źródło: https://www.forbes.com/sites/erikkain/2017/05/21/bungie-is-ditching-grimoire-cards-in-destiny-2/#3a2f3cf33d52

Tagi: activision bungie Destiny 2 PlayStation 4