Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.05.2017 20:46
Destiny 2 niczym nie różni się od Destiny? To bzdura
1042V

Destiny 2 niczym nie różni się od Destiny? To bzdura

Destiny 2 po oficjalnym pokazie zebrało w niektórych kręgach sporo krytyki. Jednym z aspektów za który najbardziej obrywa się deweloperom jest grafika w grze. Kanapowi fachowcy w komentarzach na wielu serwisach w oparciu o wideo z transmisji na żywo jednoznacznie ocenili, że gra niczym się nie różni od poprzedniczki. A co na ten temat mają do powiedzenia prawdziwi znawcy z DigitalFoundry?

Destiny 2 działa na tym samym silniku co część pierwsza. Jednak ekipa Bungie w znacznej mierze przepisała to, na czym pracuje co przełożyć ma się na znacznie szybszą produkcję zawartości, co było bolączką starej wersji silnika i powodowało tak długi czas oczekiwania na kolejne aktualizacje i dodatki, które objętością też nie zachwycały. Ale nie tylko w tym aspekcie Bungie poprawiło swój silnik.

Dlaczego Destiny 2 działa tylko w 30 klatkach na sekundę?

Na pokazie gry, ekipa DigitalFoundry miała okazję sprawdzić wersję działającą na PS4 i nagrać potrzebne im materiały wideo. Dzięki temu wiemy, że już teraz Destiny 2 działa w stałych 30 klatkach na sekundę nie gubiąc w ogóle płynności, niezależnie od tego ile dzieje się na ekranie. Dodatkowo poprawiono wygląd kilku efektów graficznych. Efekt rozmycia w ruchu jest lepszy, podobnie jak głębia ostrości, którą oparto o efekt bokeh. Lepiej wygląda też oświetlenie oparte o fizyczne atrybuty danych przedmiotów.

Destiny 2 - pierwsze informacje techniczne

Trzeba też pamiętać, że gra będzie korzystać z dodatkowej mocy PS4 Pro, ale na ten moment nie wiemy co dokładnie Bungie przygotuje w tym aspekcie technikaliów. Być może wsparcie HDR, raczej na pewno skalowana rozdzielczość do 4K. W tej sytuacji pozostaje jedynie czekać. Albo zbudować sobie mocarnego PC-ta. Na nim odpalimy Destiny 2 w 4K i 60 klatkach na sekundę...

Tagi: Activision Bungie Destiny 2 PlayStation 4 wideo