Daniel Stroński Daniel Stroński 23.05.2017 10:29
Aktywnych Plusowców jest już ponad 26 milionów, Sony dzieli się planami na przyszłość
2850V

Aktywnych Plusowców jest już ponad 26 milionów, Sony dzieli się planami na przyszłość

Usługa PlayStation Plus z roku na rok robi się coraz popularniejsza, choć wielu graczy bojkotuje comiesięczną ofertę gier. Poznaliśmy też plany sprzedażowe Sony względem PlayStation 4 na ten rok.

W podsumowaniu ubiegłego roku fiskalnego Sony pochwaliło się wynikami związanymi z usługami i sprzętem PlayStation. Jak trzy największe osiągnięcia odnotowano rozwój ekosystemu PlayStation 4, wydłużenie życia obecnej generacji poprzez PS4 Pro oraz udaną premierę PlayStation VR.

PlayStation 5 pojawi się pod koniec 2018 roku - tak przewidują analitycy

Podsumowanie ubiegłego roku jest przy okazji czasem planów na przyszłość. W trwającym obecnie roku fiskalnym firma chce przede wszystkim zmaksymalizować przychody z całego ekosystemu PS4, w co włącza się sprzedaż samej konsoli, ale też PS Store i usługa PlayStation Plus.

Dwa lata temu liczba aktywnych subskrybentów usługi PS Plus wynosiła 20,8 miliona. Ubiegły rok dobił zaś do 26,4 miliona, co jest wyjątkowo dużym przyrostem, szczególnie patrząc na narzekania ze strony graczy wobec oferty gier w Plusie. Subskrypcja potrzebna jest jednak do grania przez Sieć, więc zainteresowanie raczej nie zmaleje.

W kwestii aktywnych Plusowiczów nie określono docelowej liczby na przyszły rok, lecz co do sprzedaży samego PlayStation 4 - już tak. Sony ma zamiar dobić w tym roku do 78 milionów sprzedanych egzemplarzy, a biorąc po uwagę, że jeszcze w kwietniu chwalili się 60 milionami, są to dość odważne założenia. Wymieniają przy tym ponad 70 milionów aktywnych użytkowników, których chcą utrzymać przy konsolach nowymi grami i rozwojem dostępnych już usług.

Źródło: https://www.sony.net/SonyInfo/IR/calendar/presen/irday/irday2017/GNS_E.pdf

Tagi: PlayStation 4 playstation plus sony