Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.05.2017 15:31
Destiny 2 tylko w 30 FPS-ach. Dlaczego?
2542V

Destiny 2 tylko w 30 FPS-ach. Dlaczego?

Destiny 2 będzie działać w 30 klatkach na sekundę, niezależnie od tego czy grę odpalimy na PS4 czy PS4 Pro. Informacja którą podała ekipa Bungie zawiodła wielu graczy, którzy liczyli, że porzucenie konsol poprzedniej generacji pozwoli grze działać w 60 FPS-ach. Dlaczego tak się nie stało?

Temat poruszony został w trakcie transmisji na żywo prowadzonej przez serwis IGN. Redaktor zapytał obecnych w studiu Luke'a Smitha oraz Marka Noseworthy'ego o to, dlaczego Destiny 2 nie będzie działało w 60 klatkach na sekundę nawet na PS4 Pro. Odpowiedź? PS4 i PS4 Pro są zbyt słabymi sprzętami. A dokładniej - ich procesory niedomagają.

Wszystko co musisz wiedzieć o Destiny 2!

Luke Smith przyznał, że to właśnie to jest największym problemem w konsolach. Destiny 2 dokonuje mnóstwo obliczeń i symulacji w tle, obliczana jest fizyka i detekcja kolizji sporej grupy graczy obecnych na jednym terenie, do tego wszystkie zagadnienia związane z sieciowym aspektem rozgrywki. Wszystko to potrzebuje sporej mocy, której po prostu procesorowi z PS4, a nawet PS4 Pro po prostu brakuje.

Ekipa Bungie zauważyła, że PS4 Pro oferuje znacznie mocniejszy procesor graficzny, dlatego bez problemu osiągną rozdzielczość 4K (aczkolwiek nie doprecyzowano czy mowa o skalowanej czy natywnej, na tą drugą jednak byśmy się nie nastawiali). Z niewiadomego dla nas powodu, ekipa nie mogła wykorzystać GPGPU do przeliczania zadań które wykonuje procesor, pozostaje więc przyzwyczaić się do 30 klatek na sekundę w Destiny 2.

Destiny 2 - zwiastun prezentujący rozgrywkę

 

Tagi: Activision Bungie Destiny 2 PlayStation 4