Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 19.05.2017 15:38
Tekken 7 z rewelacyjnym zwiastunem fabularnym!
1205V

Tekken 7 z rewelacyjnym zwiastunem fabularnym!

Tekken 7 na nowym zwiastunie prezentuje tryb fabularny. Gra wyląduje na półkach sklepowych na początku czerwca, a tymczasem zapraszamy na obejrzenie rewelacyjnego zwiastuna.

Tekken 7 to najnowsza odsłona popularnej serii japońskiej bijatyki od Namco. Do tej pory pojawiło się 6 odsłon głównych i wiele pobocznych, w gronie których znajdują się choćby dwie odsłony Tekken Tag Tournament czy darmowe Tekken Revolution. Jakiś czas temu Bandai Namco opublikowało wideo, w którym przypomniało co wydarzyło się na przestrzeni trzech pierwszych odsłon serii, ale nie w klasycznym stylu - zdecydowano się na lekki ton i stylistykę retro.

Przypomnienie fabuły z Tekken 1-3 w stylu retro

Tekken 7 będzie charakteryzować się rozbudowanym trybem fabularnym. W odróżnieniu od poprzednich odsłon, tym razem weźmiemy czynny udział w niektórych scenkach, na zasadzie wykonania odpowiedniej interakcji, co popchnie wydarzenia do przodu. Gra ma być przystępna, dlatego twórcy zdecydowali się na zaimplementowanie odpowiednich ułatwień. Poza doborem poziomu trudności, mniej wprawieni gracze będą mogli wspomóc się rozwiązaniem "Story Assist". Ma ono ułatwić wykonywanie silnych kombinacji ciosów wtedy gdy dana walka okaże się zbyt trudna. Wszystko po to, aby każdy miał możliwość poznać opowieść jaką przygotowali scenarzyści. Ta skupi się konflikcie zaistniałym w rodzinie Mishima. Oprócz przerywników działających na silniku gry czy w oparciu o technikę CGI, dostaniemy też statyczne przerywniki, na wzór tego co miało miejsce w poprzednich odsłonach. Nowy zwiastun, który znajdziecie poniżej w świetny sposób przedstawia część wydarzeń, które poznamy w ramach przechodzenia trybu fabularnego.

Tekken 7 - zwiastun fabularny

 

Oprócz trybu fabularnego, w Tekken 7 nie zabraknie innych aktywności. Nie zabraknie standardowych trybów Arcade czy Versus oraz możliwości w modyfikowaniu nie tylko wyglądu postaci, ale również interfejsu. Twórcy chcą też dostarczyć wysokiej jakości tryb wieloosobowy, który ma być bardziej turniejowy i skupić się na rankingowych rozgrywkach.

Tekken 7 ma pojawić się 2 czerwca tego roku. Oprócz standardowej edycji dostępna będzie edycja kolekcjonerska, która zbierze w sobie kolekcjonerskie pudełko, grę w metalowym opakowaniu, oryginalną ścieżkę dźwiękową oraz wyjątkową figurkę. Taki zestaw wyceniono na około 650 złotych. Oprócz tego dostępna będzie Edycja Deluxe, która zbierze w sobie wszystkie dodatki. W "siódemce" zawitają postacie z innych gier, ale na ten moment wiadomo jedynie, że będzie to Akuma ze Street Fighter.

Tagi: Bandai Namco Namco Bandai PlayStation 4 Tekken 7 wideo