Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 11.05.2017 10:19
Deliriant zainspirowane Gone Home pojawi się w maju
317V

Deliriant zainspirowane Gone Home pojawi się w maju

Deliriant to projekt 12 studentów, którzy zainspirowali się nie tylko Gone Home, ale również The Journey oraz Myst. Ich celem było stworzenie gry nietuzinkowej, skupiającej się na traumatycznej opowieści i dającej odbiorcom do myślenia.

Deliriant w założeniu porusza poważne tematy, które tyczą się znęcania, radzenia sobie z problemami czy relacji rodzinnych. Za grę odpowiada grupa 12 studentów, którzy postanowili samodzielnie zabrać się za projekt i stworzyć grę zainspirowaną Gone Home, Myst oraz The Journey.

Jak twierdzą sami twórcy, wybicie się w tych czasach w branży jest trudne, dlatego skupili się na otworzeniu małego interesu i samodzielnym wydaniu gry na swoją ulubioną platformę. Tym samym stwierdzili, że ich gra musi być nietuzinkowa, aby miała szansę zaistnieć wśród innych gier.

Na czym więc ma polegać Deliriant? Twórcy wolą mówić o swoim dziele jak o doświadczeniu, aniżeli tradycyjnej grze. W historii zostanie poruszony temat ofiary traumatycznych przeżyć, uwięzionej w bolesnych wspomnieniach. Historię poznamy poprzez interakcję z mieszkaniem głównej postaci i w ten sposób pomożemy jej uciec.

Deliriant ma pojawić się 23 maja 2017 roku. Poniżej znajdziecie krótką zapowiedź wideo oraz kilka zrzutów ekranu.

Deliriant na krótkiej zapowiedzi wideo

 

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2017/05/10/students-explore-pain-and-coping-in-deliriant-out-may-23-on-ps4/

Tagi: Deliriant PlayStation 4