Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.05.2017 16:04
Zelda Breath of the Wild czy Horizon Zero Dawn? Twórca serii Super Smash Bros. porównuje obie gry
1420V

Zelda Breath of the Wild czy Horizon Zero Dawn? Twórca serii Super Smash Bros. porównuje obie gry

Pierwszy kwartał tego roku przyniósł rynkowi gier wideo dwa niesamowicie ogromne tytuły osadzone w otwartym świecie, na dwie zupełnie inne od siebie konsole. Horizon Zero Dawn i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Od tego momentu zaczęły pojawiać się porównania, oraz kłótnie - który tytuł jest lepszy. Głos ostatnio zabrał też twórca serii Super Smash Bros. - Masahiro Sakurai.

Sakurai pisze felietony i różne komentarze w swojej kolumnie, którą ma w magazynie Famitsu. Poruszane są w niej różne tematy growe i okołogrowe. W ostatnim numerze postanowił on zabrać głos w sprawie Horizon Zero Dawn vs The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ktoś mógłby pomyśleć, że jako osoba pracująca z Nintendo jednogłośnie pochwali przygody Linka, ale jego komentarz jest wyjątkowo wyważony i sensowny.

Nasza recenzja Horizon Zero Dawn - jednej z najlepszych gier oferującej otwarty świat

Sakurai w swoim tekście przyznał, że obie produkcje warte są zainteresowania graczy i po prostu w obie trzeba zagrać jeśli ma się okazję. Jednocześnie jest zaskoczony, że mimo wielu zbieżnych pomysłów i mechanik, obie gry znacząco różnią się od siebie. Horizon Zero Dawn w jego odczuciu jest grą, która mniej stresuje graczy, oferując mechanikę łatwiejszą w opanowaniu. Zeldę porównuje do wyjątkowo męczącego (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu) produktu, który wymaga przystosowania się pod mechanikę przetrwania.

Sakurai przyznał, że jeśli gra jest łatwa w opanowaniu to bardzo dobrze świadczy o deweloperach. Zaznaczył jednak, że komfort płynący z tego, a zarządzanie zasobami gry to dwie zupełnie różne sprawy. Powtarzanie pewnych wyuczonych czynności jak w Horizonie może według niego bawić równie dobrze, jak pełna dowolność w rozwiązywaniu problemów oferowanych przez Zeldę.

Mieliście okazję zagrać w oba tytuły? Zgodzicie się z tekstem Sakuraia?

Horizon Zero Dawn - rozgrywka z PS4 Pro

 

Źródło: sourcegaming.info/2017/05/09/very-close-very-different-sakurai-column-527/

Tagi: Guerrilla Games horizon: zero dawn Nintendo Sony Interactive Entertainment The Legend of Zelda: Breath of the Wild