Daniel Stroński Daniel Stroński 09.05.2017 09:31
Dead Island 2 wciąż żyje!
682V

Dead Island 2 wciąż żyje!

Dead Island 2 jako projekt żyje, choć już dawno nie słyszeliśmy o tej kontynuacji serii z nieumarłymi. Pamiętacie jeszcze o tej grze?

Dead Island 2 miało nadejść po ostatnim Dead Island: Riptide, czyli kontynuacji pierwszego DI, lecz polski deweloper Techland odszedł od wydawcy, realizując podobny schemat rozgrywki w rewelacyjnym Dying Light. Z nową Martwą Wyspą zaś zaczęły być problemy, ale w międzyczasie pojawiły się odświeżone poprzedniczki na PS4.

Recenzja: Dead Island: Definitive Collection

Dead Island 2 zostało przedstawione graczom jeszcze w 2014 roku na zabawnym zwiastunie (który przypominamy niżej) oraz niezbyt zachęcającym materiale z rozgrywki. Niemiecki deweloper Yager zbankrutował i nieco ponad rok temu dowiedzieliśmy się, że jego miejsce zajmie Sumo Digital (m. in. LittleBigPlanet 3). Od tamtej pory nie mieliśmy jakichkolwiek informacji na temat gry.

Serwis Eurogamer postanowił zasięgnąć informacji na temat gry od wydawcy, który odpowiedział krótko:

Dead Island 2 jest tworzone przez Sumo Digital i cieszymy się, jakie postępy w produkcji robi to studio z tą najbardziej udaną marką wydawnictwa Deep Silver. Powiemy więcej, gdy będziemy mieli coś nowego do przekazania.

Bardzo bezpieczna odpowiedź, do której równie dobrze może na dniach dojść komunikat o skasowaniu projektu. Tak czy inaczej, po ogromnym sukcesie Dying Light, kolejne Dead Island musi pokazać zupełnie nową jakość albo nikt nie zwróci na nie uwagi. Warto też odnotować, że Deep Silver uznało Dead Island za swoją markę, która odniosła największy sukces. Czyżby Saint's Row na przestrzeni całej serii nie sprzedało się tak dobrze?

Dead Island 2 - zwiastun

 

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-08-dead-island-2-is-still-alive-deep-silver-insists

Tagi: Dead Island 2 Deep Silver PlayStation 4 Sumo Digital wideo yager