Deadly Premonition powróci jako gra planszowa

News
436V
Deadly Premonition powróci jako gra planszowa
Laughter | 08.05.2017, 20:16

Deadly Premonition: The Director's Cut to niszowa gra z PS3, która owiana jest specyficznym kultem fanów. Uniwersum powróci w nowej formie, ale ma zaoferować podobną atmosferę i klimat pierwowzoru.

Deadly Premonition zadebiutowało na rynku w 2010 roku. Tytuł przechodził przez piekło produkcyjne i był pierwotnie tworzony z myślą o PS2. Produkcja ostatecznie zadebiutowała na X360 i była fatalna pod niemal każdym względem. Potem w 2013 roku wydano Deadly Premonition: The Director's Cut i wydano jako port na PS3. Ludzie w obu przypadkach narzekali na paskudną grafikę, koszmarną rozgrywkę i aspekty techniczne oraz dziwne rozwiązania. Jednocześnie gra zebrała wokół siebie społeczność fanów, która okrzyknęła ten tytuł kultowym. Fani chwalili jego niesamowity klimat przywodzący na myśl miasteczko Twin Peaks, świetne kreacje bohaterów oraz fabułę.

Deadly Premonition powróci, ale nie za sprawą kolejnej gry konsolowej. Rising Star Games ogłosiło zbiórkę na serwisie Kickstarter, której celem jest sfinansowanie gry planszowej korzystającej z uniwersum tej nieszablonowej pozycji. Planszówka będzie korzystała z znanych bohaterów, lokacji oraz wydarzeń mających miejsce w Deadly Premonition. Adaptacja ma błogosławieństwo reżysera oryginału - Hidetaki "Swery65" Suehiro.

Deadly Premonition - gra planszowa

Gra planszowa będzie opierała się na kartach i pozwoli na zabawę dla 2-4 graczy jednocześnie. Jedna sesja ma trwać 30-45 minut. Zadaniem będzie wcielić się w detektywa, który poszukuje prawdy i stara się dopaść zabójcę, aby doprowadzić go do sprawiedliwość. Kampania rozpocznie się jutro, a do powstania gry wymagane jest zebranie $50.000.

Swego czasu podobna kampania ruszyła w sprawie gry planszowej Dark Souls - została ona ufundowana natychmiastowo. Czy Deadly Premonition The Board Game może liczyć na podobny sukces? Przekonamy się o tym już jutro.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/deadly-premonition-board-game-revealed-get-all-the/1100-6449860/

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych